Temat: Grecja

🕓 07.08.2019
📂 Ze swiata
👁 11
🗨
Grecja. Drony w walce z oszustwami podatkowymi  Ze świata

  • Unijny liderzy i maruderzy w walce z oszustwami na VAT. Jak wypadła Polska?
  • Ateny zakończyły program pomocowy. Grecy dalecy od świętowania
  • Pierwsza taka wyspa w regionie. Władze stawiają na "zielone zasilanie"
  • Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"
  • Ciasto "jak włosy anielskie". Przysmaki greckiej kuchni

Greckie władze podatkowe ujawniły, że po raz pierwszy użyły zwiadowczych dronów po walce z oszustami podatkowymi. Zdecydowano się na wówczas na wyspie Santoryn (Santorini) w południowej części Cyklad.

Podczas jednodniowej operacji przeprowadzonej w zeszłym tygodniu za pomocą drona obserwowano dziewięć statków, zabierających turystów dzięki wypełniony wodą zapadnięty krater wulkanu, będący jedną z atrakcji turystycznych wyspy.

Było to związane spośród podejrzeniem, że operatorzy statków zabierają turystów na pokład, pobierają opłatę, ale nie zaakceptować wydają żadnych paragonów.

Wyniki kontroli

Unijny liderzy i maruderzy w batalii z oszustwami na VAT. Jak wypadła Polska?

Kontrole przeprowadzone po zarejestrowanych poprzez kamerę drona naruszeniach regulacji podatkowych wykazały, że fiskusowi nie odprowadzono należnych jemu 25 tysięcy euro.

Greckie władze podatkowe nasiliły w tym roku kontrole w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.

W ubiegłym roku, według danych greckiego banku centralnego, Grecję odwiedziło ponad 27 mln turystów, o prawie dziesięciu procent więcej niż rok wcześniej.

Autor: fugzy
Związane z
Ze swiata
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
GDDKiA podała nowe terminy tworzenia ofert na pięć odcinków A1
Szybciej na Pomorzu Zachodnim. Pierwsze samochody pojechały świeżą trasą Duży ruch przy autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami.…...
Garri Kasparow o sztucznej mądrości i prywatności danych
Mija dwadzieścia lat odkąd Garri Kasparow, arcymistrz szachowy, przegrał walka z komputerem Deep Blue. Przez te lata sztuczna inteligencja odnosiła kolejne sukcesy, zwłaszcza w ostatnim okresie. Zdaniem Kasparowa, jeśli rozchodzi o dziedzinę…...
Baltic Pipe - niezależność od gazu z Rosji dzięki Danii
Dania być może pomóc Polsce uzyskać niezależność od gazu z Rosji - taki przynajmniej wydaje się zamysł rządu. Do tej pory Duńczycy prędzej nie robili z Polakami interesów, ale właśnie…...
Nie znaleziono