Temat: Rząd PiS

🕓 05.07.2019
📂 Z kraju
👁 169
🗨
Caritas Polska: na konto oddziaływają pierwsze darowizny od ministrów

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do tej ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad jednej, 6 miliarda. "Wzmocnią znamiennie nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, lecz z warunkami

Pierwsze darowizny od członków rządu wpływają na konto Caritas Polska - poinformowała struktura charytatywna związana z Kościołem katolickim. Jak dodano, wszystkie środki zostaną przeznaczone na programy "Tornister Pełen Uśmiechów" oraz "Skrzydła".

- Jeżeli wpłyną te nakłady, będą one odpowiednio wykorzystane - dodał.

Dopytywany, czy zostanie opublikowana "lista darczyńców", którzy przekazali swoje premie na rzecz Caritas, ks. Dec odpowiedział: "poczekajmy, aż rzeczywiście te środki się pojawią".

Sytuacja zmieniła się już po kliku godzinach. Około godziny 19: 30 na Twitterze Caritas Polska pojawiła się bowiem informacja, że "na profil Caritas Polska wpływają w pierwszej kolejności darowizny od członków rządu Rzeczpospolitej Polskiej".

Nie ma informacji, którzy ministrowie przekazali swoje nagrody, czy jaka kwota wpłynęła spośród konta Caritas z owego tytułu.

Informujemy, hdy na konto Caritas Nasz kraj wpływają pierwsze darowizny od momentu członków rządu Rzeczpospolitej Polskiej.

Wszystkie środki zostaną przekazane na programy ”Tornister Pełen Uśmiechów” oraz ”Skrzydła”.

— Caritas Nasz kraj (@CaritasPolska) 14 kwietnia 2018

Na wsparcie najuboższych uczniów

Caritas wyjaśnia, że wszystkie środki zostaną przekazane w programy "Tornister Pełen Uśmiechów" oraz "Skrzydła".

Jak możemy przeczytać na stronie www Caritas, celem pierwszej działaniu jest zwiększenie szans oświatowych najuboższych uczniów. Zebrane środki pieniężne są przeznaczane na nabycie i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży po Polsce.

Z transportu akcja "Skrzydła" to plan długoterminowej pomocy uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie wymagają wsparcia w formie dożywiania w szkole, zakupu przyborów szkolnych i podręczników, dofinansowania do wycieczek oświatowych.

Kaczyński: nagrody dzięki Caritas

Zmiany w emeryturach kobiet, 300 zł na rzecz ucznia, cięcie składek ZUS. Morawiecki ogłasza plany rządu

W ubiegłym tygodniu prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że nagrody - które premier Beata Szydło przyznała ministrom konstytucyjnym oraz sekretarzom stanu, którzy są politykami - do połowy maja przekazane zostaną do Caritas na cele społeczne.

Zapowiedział również, że niebawem do Sejmu skierowany zostanie plan ws. obniżenia pensji parlamentarzystów o 20 proc. oraz wprowadzenia "nowych limitów" dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także ich zastępców. Ponadto zlikwidowane mają zostać dodatkowe świadczenia w kierownictwach spółek Skarbu Państwa.

Tysiące złotych premii

W grudniu ub. r. w odpowiedzi na interpelację PO ws. nagród przyznanych członkom Rady Ministrów wiceszef kancelarii premiera Dawid Szrot przedstawił tabelę spośród łącznymi kwotami nagród brutto dla poszczególnych ministrów w 2017 r. Według tabeli nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów - od 65 tys. zł do przeszło 80 tys. zł rocznie; 12 ministrów w KPRM od blisko 37 tys. do prawie 60 tys. zł rocznie oraz ówczesna premier Beata Szydło (65 100 zł).

Tej decyzji w marcu broniła była szefowa rządu.

Pod nieobecność premiera Mateusza Morawieckiego, Beata Szydło zabrała głos przed głosowaniem w sprawie wniosku o odrzucenie informacji szefa MSZ dzięki temat polityki zagranicznej. Odniosła się w nim do odwiedzenia kwestii nagród dla ministrów rządu PiS, która a mianowicie w jej ocenie a mianowicie stała się "hucpą urządzaną przez polityków opozycji".

- Tak, rzeczywiście, ministrowie, wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i ów pieniądze się im według prostu należały - rozmawiała Beata Szydło.

Autor: bigshow911
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Będzie strajk w PLL AMERICAN AIRWAYS? Związkowcy rozpoczęli referendum  Informacje
Od czwartku przez ponad miesiąc w PLL LOT związkowcy będą się wypowiadać w referendum, bądź chcą przeprowadzić strajk ostrzegawczy. Według nich spółka nie powinna jednostronnie wprowadzić nowych zasad wynagrodzenia. LOT zapewnia…...
Budżet UE. Zobacz ile kosztuje administracja  Pieniądze
Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów dla Młodych polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Kowalski. Eurostat porównał koszty roboty w Unii Unia szykuje rewolucję…...
Brytyjska Wonga wstrzymała udzielanie oryginalnych pożyczek  Ze świata
Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek na rzecz Polaków na Wyspach. Całość, co musisz…...
«Brudne» bitcoiny. Wymieniali pieniądze wraz z handlu narkotykami na wirtualną walutę  Informacje
Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami Najpotężniejsi chcą dostosowania kryptowalut. "Mogą stanowić doniosłe ryzyko" Kryptowaluty gwałtownie tracą na wartości Jaki stanie się 2018 rok w gospodarce? Sprawdź prognozy…...
Brexit: spotkanie premier Polski i Wielkiej Brytanii
Po Brexicie sprawa obywateli UE mieszkających dzięki Wyspach będzie uregulowana na zasadzie wzajemności, dokładnie ta, jak Brytyjczyków mieszkających przy Unii - powiedziała premier Beata Szydło po zebraniu z szefową brytyjskiego rządu…...
Branża kreatywna - jak zainicjować karierę
Pracując w filii reklamowej lub dziale reklamy, szybko można dojść do odwiedzenia wniosku, że wykształcenie kierunkowe ma niewielkie znaczenie. Biurko w biurko pracują absolwenci politechniki i kierunków humanistycznych. Na równorzędnych stanowiskach…...
BP przejmie sieć stacji paliw Woolworths w Australii
Brytyjski koncern paliwowy BP przejmie za ok. 1, 3 mld USD sieć stacji paliw Woolworths w Australii - podała spółka w komunikacie. To część strategii, by odtwarzać pozycję BP po katastrofie…...
Boeing może zapłacić nawet pięć mld dol. za uziemienie samolotów 737 MAX  Ze świata
Decyzja o uziemieniu wszystkich samolotów Boeing 737 MAX może kosztować producenta maszyn miliardy dolarów - pisze CNN. Boeing przy środę po konsultacjach spośród amerykańską Federalną Administracją do spraw Lotnictwa (FAA) i Narodowym…...
Nie znaleziono