180 mln dol. od momentu naftowego koncernu. Przyszły kierownik amerykańskiej dyplomacji z gigantyczną odprawą

🕓 14.06.2019
📂 Wiadomosci
👁 87
🗨
180 mln dol - gigantyczna odprawa dla Rexa Tillersona od ExxonMobil

Rex Tillerson, desygnowany na stanowisko sekretarza postaci USA dostanie gigantyczną odprawę. Były prezes koncernu naftowego dostanie od ExxonMobil aż 180 mln dolarów.

Jak pisze dziennik "Wall Street Journal" w ten sposób koncern ExxonMobil próbuje zerwać powiązania finansowe ze swym dotychczasowym szefem.

Tillerson zapowiadał, że jeśli jego kandydatura zostanie zatwierdzona, to sprzeda wszystkie swoje akcje. Obecnie są ów kredyty warte ok. 54 mln dolarów. Porozumienie zawarte za pośrednictwem firmę z jej dotychczasowym szefem zakłada, że trafi do niego ok. szóstej mln dolarów mniej, niźli przewidywał pakiet wynagrodzeń, który otrzymałby, jeśli nie zostałby mianowany na szefa dyplomacji.

Tillerson ustąpił wraz z stanowiska prezesa ExxonMobil 1 stycznia. W grudniu ub. r. został desygnowany poprzez Trumpa na sekretarza formy.

64-letni Tillerson za pośrednictwem całą swą karierę powiązany był z ExxonMobil. Zaczął pracować dla koncernu natychmiast po studiach w 1975 roku; od 2006 r. stał na czele zarządu firmy.

Jak komentuje "WSJ", umożliwiając Tillersonowi całkowite pozbycie się udziałów, firma może złagodzić obawy, że jej były prezes stanie się mógł czerpać osobiste przewagi z działań Departamentu Stanu, które pomogłyby jego byłej firmie. Jednak decyzja może też narazić koncern na krytykę, że przekazuje on Tillersonowi miliony dolarów w czasie, gdy ma mężczyzna objąć stanowisko, z jakiego będzie mógł mieć wpływ na sukces firmy.

Tagi: odprawa biznes usd dolary trump USA Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Autor: Хани Тарек
Związane z
Wiadomosci
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
1, 32 mld euro wpłynęło do Polski z UE  Informacje
Nowa Ordynacja podatkowa do konsultacji Konstytucyjne wątpliwości w sprawie odmian w emeryturach. Jest odpowiedź resortu finansów Premier obiecał mniejszą liczbę wiceministrów. Oczywiście powołano nowego Nadwyżka po budżecie. Między innymi za…...
Nie znaleziono