Temat: USA

🕓 19.06.2019
👁 105
🗨
Amerykańskie giełdy na plusie. Lecz rynki boją się na temat gospodarkę  Giełda

  • Sekretarz energii NA JUKATAN chwali Polskę. "Podjęła porządną decyzję"
  • CIA uruchomiła konto na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody
  • Chcą wprowadzić opłaty za wjazd dzięki "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Lot trwa około 11, 5 godziny. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie
  • Krytyk Banku Światowego nowatorskim szefem tej instytucji

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. Zdarzeniem dnia była publikacja "minutes" z wrześniowego posiedzenia Fed, z którego wynika, iż USA są bliskie stanu, który uzasadniać może podwyżkę stóp procentowych, ale zmartwieniem jest tempo rozwoju światowej gospodarki.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial zdobył 0, 82 proc., i wyniósł 17. 050, 70 pkt. Indeks znalazł się powyżej 17. 000 punktów po raz pierwszy od sierpnia. S&P 500 wzrósł o 0, 88 proc. i wyniósł 2. 013, 43 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł 0, 41 proc. do 4. 810, 79 pkt.

Ceny ropy w górę. Bo OPEC mówi na temat wyższym popycie na powietrza

Publikacja Fed

Amerykańscy bankierzy centralni w trakcie wrześniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku byli zdania, że gospodarka USA jest bliska stanu, który uzasadniać może podwyżkę stóp procentowych, zdecydowali się jednak od niej powstrzymać w obawie na temat ewentualne negatywne konsekwencje, jakie może mieć dla produkcji USA spowolnienie wzrostu ekonomicznego na świecie.

Z opublikowanych w czwartek minutes wynika, że członkowie Fed wyrazili obawy o realne negatywne skutki, jakie spowolnienie wzrostu gospodarczego na świecie może mieć dla aktywności gospodarczej w USA, równocześnie jednak byli zdania, że do tej pory "materialnie" nie zmieniło ono wciąż perspektyw gospodarki USA.

- Jednocześnie, częściowo spośród powodu potencjalnego ryzyka gwoli aktywności gospodarczej oraz inflacji, komitet zdecydował, że wskazane jest, aby poczekać w dodatkowe informacje - napisano.

- Wielu członków FOMC przyznało, że spowolnienie w światowej gospodarce, wyraźne w ostatnim czasie, może w pewnym stopniu tworzyć zagrożenie dla aktywności gospodarki polski w USA - dodano.

Stopy procentowe wyjąwszy zmian

Wbrew oczekiwaniu partii obserwatorów Rezerwa Federalna zdecydowała o pozostawieniu bez odmian stóp procentowych we wrześniu. W komunikacie po sfinalizowaniu posiedzenia amerykański bank centralny podkreślił, że na taką decyzję wpływ miał argument, że inflacja w USA pozostaje niska, a jej wzrost ograniczać może niepewna sytuacja w światowej gospodarce.

Fed w komunikacie we wrześniu nie dał też jasno do pojęcia, że jest zdeterminowany, żeby podnieść stopy procentowe do odwiedzenia końca tego roku, aczkolwiek późnej w trakcie konferencji prasowej prezes banku Janet Yellen oświadczyła, że Fed zostanie rozważał tę możliwość na najbliższych posiedzeniach: pod koniec tego miesiąca oraz w grudniu. Łącznie powstrzymanie się od podwyżki, a także niedostatek jednoznacznej jej zapowiedzi w najbliższym czasie było w wyższym stopniu gołębim od oczekiwań rezultatem wrześniowego posiedzenia.

W czwartek indeks S&P pięćset zbliżył się do dwóch. 000 pkt i był to jego najwyższy poziom od 20 sierpnia. Rejestr zyskał do środy prawie 7 proc. od lokalnego dołka, w którym odnalazł się pod koniec sierpnia.

Polska dołączy do chińskiego superbanku. Wniesiemy blisko 830 mln dolarów

Dane z rynku pracy

Rynek poznał w czwartek oryginalne dane z amerykańskiego branży pracy. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła do 263 tys. z 276 tys. tydzień uprzednio. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że cyfra nowych bezrobotnych wyniesie 274 tys. Wskaźnik po spadku w ubiegłym tygodniu wydaje się blisko najniższego poziomu od czasu 43 lat.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2, 204 mln w tygodniu, który skończył się 26 września. Tu analitycy spodziewali się 2, 200 mln osób.

- Dane na rzecz nowych bezrobotnych sugerują, iż sytuacja na rynku roboty jest wciąż dobra mimo tego, że rozczarowały informacje na temat zatrudnienia zbyt wrzesień i sierpień. Firmy nie zwalniają pracowników, ponadto jednak nie wykazują zbytnio dużego entuzjazmu przy zatrudnianiu - ocenił dla Bloomberga Tom Simons, ekonomista Jefferies.

Raporty amerykańskich spółek

Amerykańscy inwestorzy przygotowują się na start sezonu prezentacji wyników za trzeci trymestr. W czwartek swoje przeprowadzenia zaprezentuje producent aluminium Alcoa, który nieoficjalnie rozpoczyna sezon wynikowy w USA.

Sezon wynikowy nabierze rytmu w przyszłym tygodniu, podczas gdy to swoje dokonania kwartalne zaprezentują miedzy innymi Johnson&Johnson, Intel oraz JPMorgan.

Z szacunków FactSet wynika, że rynek spodziewa się w trzecim kwartale spadku zysków amerykańskich spółek na temat 5 proc. rdr., zaś z ankiet przeprowadzonych poprzez agencję Bloomberg wynika następnie, że ma to stanowić prawie 7 proc. Sytuacja wygląda jednak lepiej na wyłączeniu sektorów związanych spośród surowcami. Bez uwzględnienia firm dotyczących tym sektorem, zbyt zakłada wzrost zyskowności korporacji z S&P 500 po III kwartale rdr.

Autor: PowerofmetalOrg
Wiadomosci gieldowe
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Amerykański gaz może popłynąć do Niemiec, rzeczniczka rządu komentuje  Ze świata
ArcelorMittal wyłączy wielki piec w krakowskiej hucie. Trzy scenariusze dla pracowników Sekretarz siły USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór dookoła Nord Stream 2. Publikatory: Gazprom grozi Danii pozwem Zanieczyszczona…...
Alternatywa dla pyszne. pl i pizza portal w dostawach - Papukurier
Papukurier, poznańska spółka oferująca rozwiązania logistyczne gwoli restauracji, otrzymała milion złotych finansowania na rozwój. Z jej rozwiązań korzystają także duże, ogólnopolskie sieci, jak Sushi77, Gusto Dominium czy Da Grasso, ale także…...
Akcjonariusze PKN Orlen zmienili zestaw rady nadzorczej  Surowce
300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego nieustającego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Stanie się inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, sześć miliarda. "Wzmocnią…...
Agora zamyka sieć dla youtuberów Epic Makers
Współpraca z youtuberami skończyła się opłacać Agorze. Wydawca "Gazety Wyborczej" po siedmiu latach zdecydował się zapiąć swoją sieć partnerską na rzecz twórców wideo, działającą pod spodem nazwą Epic Makers. Spośród…...
Afera w KNF. Jest konkluzja o tymczasowy areszt na rzecz byłego szefa KNF
Zapadła decyzja o skierowaniu do sądu wniosku na temat tymczasowe aresztowanie, na 2 miesiące, byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował szef śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla. Wniosek o…...
Afera GetBack - apel obligatariuszy do banków, grudzień 2018
Obligatariusze GetBacku wystosowali następne pismo w swojej draki - tym razem do odwiedzenia banków, które "sprzedawały spółce pakiety wierzytelności". Poszkodowani apelują o "uczciwe rozliczenie tych transakcji, poprzez skorygowanie zawyżonych cen sprzedaży wierzytelności do…...
Adam Hofman wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej
Funkcja we władzach Związku Piłki Ręcznej ma wesprzeć Adamowi Hofmanowi wyjść z politycznego niebytu. Ale dzięki ściągnięciu byłego posła PiS najwięcej zyska związek i jego władze - pisze Newsweek. Hofman…...
7 czerwca ostatnie spotkanie specjalistów ws. ustawy frankowej  Pieniądze
Raty kredytów frankowych mogą wzrosnąć do rekordowego poziomu Złe wieści dla frankowiczów. Oprocentowanie najwyższe od czterech lat Coraz mniej kredytów mieszkaniowych we frankach Prawie 3 lata bez ustawy w sprawie frankowiczów.…...
Nie znaleziono