7 strategii od momentu self-made milionerów, które ulżą zarobić fortunę

🕓 15.09.2019
👁 235
🗨
Jak być bogatszym? Porady z książki «Wealth Can’t Wait»

Nie jest tajemnicą, że bogacenie się jest związane głównie spośród odpowiednimi nawykami, an odrzucić np. inteligencją. Chodzi o codzienne, prozaiczne zachowania, chociażby najmniejsze, które będą przybliżać do upragnionego celu. Paul Morris i David Osborn - dwóch milionerów, którzy samodzielnie doszli do fortuny, opisują takie nawyki swej książce "Wealth Can't Wait" ("Bogactwo nie może czekać").

Morris i Osborn to przedsiębiorcy i inwestorzy w dziedzinie nieruchomości. Aktualnie Morris pełni funkcję CEO drugiej największej w USA franczyzy firmy nieruchomościowej Keller Williams, zaś Osborn wówczas partner zarządzający w funduszu private equity Align Capital oraz partner operacyjny po Keller Williams.

W swojej książce opisują, jakim sposobem w sposób zrównoważony a mianowicie czyli nie poprzez ascetyczne życie ani przepracowanie - budować bogactwo na przyszłość, w oparciu o mądre nawyki i dyscyplinę. Oto siedem strategii z "Wealth Can't Wait":

1. Nieustannie weryfikuj swój plan

"Nie ma nic potężniejszego niż stworzenie wizji krótko-, średnio- i długoterminowej" - wskazują autorzy. Podkreślają przy tym, iż projektując swoje życie, powinno się wiedzieć, do czego zechcemy dojść. Zaraz jednak Morris i Osborn wskazują, hdy ponieważ życie jest całkowite niespodzianek i zmian, nakazem jest nieustanne weryfikowanie i zmienianie tego planu. Osborn dokonuje takiej rewizji raz na tydzień - weryfikuje, co osiągnął, co stało przeszkodami w realizacji planów, jakie postępy zrobił jak i również do swoich wniosków dostosowuje dalszy plan.

Podobnie radziła w BI Alexa von Tobel, autorka książki "Financially Fearless". Jak wskazywała, "brak planu finansowego wydaje się być planem, tylko bardzo złym".

2. Bądź swoim własnym ekspertem

To, że ktoś jest nazywany "ekspertem" nie oznacza, iż potrafi przewidywać przyszłość. Wystarczy wspomnieć ekonomistów, którzy przed kryzysem radzili inwestować w papiery znajdujące się potem źródłem załamania systemu finansowego, piszą Osborn jak i również Morris. Podobnie było, pokazują, z wyborami prezydenckimi po USA w 2016 roku, gdy eksperci, z przedsiębiorstwami ratingowymi na czele, wskazywali na zdecydowaną wygraną Hillary Clinton.

Zamiast słyszeć więc niekoniecznie trafionych prognoz dotyczących przyszłości, lepiej podtrzymywać swoje inwestycje na tymże, co działa dla ciebie najlepiej - radzą pisarze.

Inwestuj w sprawy, które wytrzymają stagnację kryteriów lub nawet ich pogorszenie w długofalowej perspektywie. Miej plan, który stworzy przewidywalną wartość dodaną, a później go zrealizuj.

3. Trzymaj się jednego kierunku

To oczywiście przenośnia - Osborn i Morris wskazują, hdy każdy, czy w ciągu życia lub inwestowaniu, powinien trzymać się tego, na czym się zna.

Wielkie bogactwo nie jest budowane za pośrednictwem dywersyfikację na milion rozmaitych rzeczy. Stań się rzeczywiście dobry w czymś, jakie możliwości przynosi przychody, a następnie się tego trzymaj.

Jako przykład autorzy przekazują siebie: od lat funkcjonują na rynku nieruchomości. Kiedy już będziesz posiadać odpowiednie zasoby, skontaktuj się wraz z doradcą finansowym, który wspomoże ci dopiero wtedy zdywersyfikować inwestycje.

4. W żadnym wypadku nie przestawaj się uczyć

Podczas gdy używanie sprawdzonych technik na bogacenie się to mądra strategia, to odrzucić powinno to powstrzymywać zanim uczeniem się - niezasadnicze, czy w postaci odczytywania książek, networkingu czy zdobywania wiedzy o danej branży np. z raportów.

Wiedza prowadzi bezpośrednio do finansowych efektów. To jeden z powodów, dlaczego sklepy, którzy wiecznie się uczą, budują takie fortuny. Uczą się tak dużo, iż przewyższają kolegów podejmujących mniejsze ryzyko, a tym samym otrzymują mniejsze zwroty. Jeśli będziesz się uczyć, możesz też więcej zarabiać.

O tym, jaka wielka jest rola uczenia się w osiąganiu sukcesów a mianowicie nie tylko finansowych - mówił w rozmowie wraz z BI Polska CEO Microsoftu Satya Nadella.

5. Rozbij swoje wielkie zamiary na mniejsze

Wielkie osiągnięcia, jak ukończenie studiów, dotarcie do odwiedzenia konkretnego poziomu przychodów lub sprzedaż biznesu to plany, które mogą przytłaczać. Morris i Osborn radzą, by rozłożyć te kamienie milowe na mniejsze cele a mianowicie również chęć zdobycia fortuny, bo bogacenie się wówczas proces, a nie nagłe wydarzenie.

Rozłóż wielkie projekty i wielkie zamiary na mniejsze fragmenty, które będą wspierane przez wrażenie odpowiedzialności związane z sporym celem. By się tegoż trzymać, z umiarem świętuj zrobienie każdego takiego małego kroku.

6. Niech twoje pieniądze pracują

To wspaniałe uczucie, gdy zarabia się coraz więcej pieniędzy. Jednak jeśli jednocześnie coraz więcej wydajesz, nie zbliżysz się nawet do budowania fortuny. Zamiast tego, radzą Morris i Osborn, żyj powyżej swoich wymagań i inwestuj zaoszczędzone pieniądze.

Zamożni żyją z płynności finansowej swoich inwestycji. Ucz się od nich. Niech twoje pieniądze pracują. Pomyśl na temat zaoszczędzonych pieniądzach jako pracownikach, którzy - jeśli dasz im pracę - jakieś dnia odpłacą ci wszystkim, czego potrzebujesz do egzystencji i czymś więcej.

Warto dodać, że także miliarder Mark Cuban jest zwolennikiem "taniego życia" i oszczędzania pieniędzy.

Jak z kolei radziły specjalistki od finansów osobistych: Patrice C. Washington i Farnoosh Torabi, nie należy wyczekiwać z oszczędzaniem lub tworzyć, że zaczniemy oszczędzać, wówczas gdy będziemy więcej zarabiać - to tylko wymówka. Dywanom wcześniej zacznie się opóľniać pieniądze, tym lepiej.

7. Nie przejmuj się małymi rzeczami

- Nie masz możliwość rozwijać się na wielką skalę, jeśli pracujesz i zarządzasz poprzez małe sprawy - piszą autorzy. Jak na przykład tłumaczą, jeśli masz obsesję na punkcie ustalenia każdego detalu, rozwiązania każdego trudności, w biznesie i egzystencji, będziesz mieć problemy spośród utrzymaniem odpowiedniego kierunku działań.

Morris i Osborn wskazują strategię, która wspiera sobie z tym podsuwać: wyobraź sobie, że twoja ręka to nóż do szatkowania. Zamknij ślepia i zwizualizuj sobie wszystkie myśli krążące w łepetynie, od planu dnia do odwiedzenia telefonów, które musisz przeprowadzić. Następnie wykonaj gest szatkowania rękami i wyobraź osobiście, że w ten sposób odcinasz się od wszystkich spraw, które odciągają ciebie od teraźniejszości i celu.

- Jasne, to może wyglądać głupio albo takie się wydawać, ale jest mniej głupie niż rozpraszanie się. Gdy już się odetniesz od ludzi spraw, będziesz bardziej obiektywny i otwarty, gdy oceniasz swoją życiową drogę - radzą autorzy.

Tagi: pieniądze bogactwo Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Autor:
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Irlandia będzie potrzebować 112 tys. budowlańców
Irlandia zbuduje tysiące nowych domków socjalnych. Kraj właśnie otrzymał na projekt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego 200 mln euro. Ale to odrzucić wszystko. W ciągu najbliższych lat w rynek budowlany zostanie wpompowane…...
Inwestycje w firmy technologiczne w dniu IPO - zysk
Inwestorzy, jacy kupowali akcje największych spółek - Facebooka, Amazona, Netfliksa czy Goldman Sachs - w dniu ich giełdowego debiutu, przez lata znacznie powiększyli fortuny. Nic niesamowitego - niektóre z ludzi firm…...
Inwestowanie na Wall Street zaś ryzyko polityczne
W okresie silnej hossy każdy pretekst jest porządny do krótkiej korekty i zarazem realizacji zysków. Od czasu sierpniowego szczytu wszechczasów amerykańskie indeksy złapały lekką zadyszkę, ale na horyzoncie jest kilka poważniejszych…...
Internet. Amerykanin znalazł sposób na walkę z trollami  Tech
Globalny ranking prędkości internetu. Polska zaliczyła awans, jednak do podium mamy daleko Koniec piractwa, czy świadectwo w internecie? Emocje naokoło propozycji reformy prawa autorskiego "Ojciec internetu" ostrzega: posiadasz zdjęcia, na…...
Instagram wprowadza funkcje na deseń Instagrama
Instagram raz za razem bardziej zaczyna wyglądać jak Snapchat. Należąca do Facebooka aplikacja wprowadziła właśnie znikające wiadomości, a za chwilkę zaoferuje wreszcie nadawanie w żywo. Jak zapowiada reprezentant Instagrama, nowe funkcje „mają…...
Inspekcja Transportu Drogowego: dłuższe kontrole przez protest
Do dwóch godzinek mogą się wydłużyć inspekcje pojazdów w czasie trwającego w poniższym tygodniu protestu ostrzegawczego Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy ITD chcą zyskać uprawnienia służb mundurowych oraz domagają się…...
Inflacja w maju, ceny wyjąwszy zmian
Inflacja w kwietniu wyniosła 1, 9 proc. w ujęciu rocznym, zaś w porównaniu z przeszłym miesiącem ceny nie zmieniły się - informuje Nadrzędnego Urzędu Statystycznego. W kwietniu mieliśmy…...
Inflacja - jak liczony jest wskaźnik wzrostu cen?
Wielu obserwatorów rynku uważa, że GUS zaniża inflację. Dzięki forach, blogach, czy wortalach społecznościowych postulują istnienie "prawdziwej" inflacji. Miałaby ona być ukrywana przez rządy jak i również urzędy statystyczne, czasem…...
Nie znaleziono