5 znaków wskazujących na to, iż nie powinieneś przyjmować tej pracy. Nawet jeśli wydaje się idealna

🕓 14.06.2019
👁 50
🗨
5 sygnałów, że praca nie jawi się być dla ciebie

Jeżeli wybierasz się na rozmowę o pracę i wciąż myślisz się jedynie nad naszym, co potencjalny pracodawca na temat tobie pomyśli, pora przerobić nastawienie. Twoja strategia musi być dwutorowa: sprawdzasz pierwotnego tak samo dokładnie, jak oni ciebie. Decyzja, czy przyjmiesz ewentualną ofertę, pozostaje w zależności tylko od ciebie. Jeżeli podczas rozmowy cokolwiek cię zaniepokoi, rozważ, czy przyjęcie tej pracy, nawet jeśli wcześniej wydawała się idealna, to na pewno dobry plan.

Nie jest faktycznie, że skoro już poszedłeś na rozmowę o czynności i ktoś zdecydował się ciebie zatrudnić, musisz spośród radością na tek krok przystać. Gdy po jakimś czasie od wywiadu rozdzwoni się twój telefon i usłyszysz, iż firma chce cię przyjąć, zawsze możesz powiedzieć: "Dziękuję bardzo, niestety dostałem odmienną propozycję/zmieniłem plany".

Co może spowodować, że wycofasz się z kandydowania o to stanowisko, które wciąż przed rozmową wydawało wam się doskonałe? Wydaje się być przynajmniej kilka spraw, które powinny cię do tego skłonić:

1. Podwładni są niemili dla siebie nawzajem

Kiedy udajesz się na rozmowę kwalifikacyjną do ewentualnego miejsca zatrudnienia, koniecznie skorzystaj z okazji, by poobserwować środowisko, w którym być może przyjdzie ci spędzić kolejne lata. Nawet jeśli sprawdziłeś w internecie wszystkie realne opinie o tym, jak pracuje się w naszym miejscu, to nic nie zaakceptować zastąpi ci takiej możności zobaczenia na żywo, jak na przykład układają się relacje pośród pracownikami.

Foto: Getty Images

Co powinno natychmiast zapalić w twojej głowie lampkę ostrzegawczą? Jeśli zobaczysz, hdy współpracownicy są dla mojej dziurki niemili. Najpewniej tak pozostaną odnosić się również aż do ciebie. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz pracować z tymi ludźmi? Jeśli czujesz, że raczej ich nie zaakceptować polubisz, poważnie zastanów się nad rezygnacją z tej oferty.

2. Twój potencjalny szef potraktował ciebie niegrzecznie

Jesteś podekscytowany, że możesz zaprezentować się z perfekcyjnej strony. Starasz się, jesteś perfekcyjnie przygotowany, masz rzetelne nastawienie. Tymczasem twój ewentualny pracodawca wygląda na znudzonego, szuka czegoś w telefonie lub po prostu patrzy na ciebie, jakby bardzo zechciał, żebyś już sobie przychodził.

Jeżeli szef przedłuża się tym sposobem na rozmowie kwalifikacyjnej, to najpewniej faktycznie samo będzie zachowywał się również później. Najprawdopodobniej nie będzie miał czasu na zajmowanie się twoimi problemami, nie będzie zaciekawiony twoim rozwojem i zostanie traktował cię niegrzecznie.

3. Firma wydaje się pracować nie do końca etycznie

Foto: Getty Images

Jeżeli podczas gadki zostanie zasugerowane, że firma pod jakimś względem działa nieetycznie, lepiej uciekaj, gdzie pieprz rośnie. Unikaj pomieszczeń, gdzie proponowane ci będą jakieś tajne operacje finansowe, niejasne zapisy w porozumieniu czy nie do końca moralne zachowania wobec klientów.

4. Sposób operowania firmy nie jest jasny

Podczas rozmowy o pracę powinno zostać ci dokładnie wyeksplikowane, na jakich zasadach zostaniesz zatrudniony, jakie cele pozostaną przed tobą stawiane, których się od ciebie wypatruje. Ponadto powinieneś dowiedzieć się, jak działa firma, w której masz pracować, jakie są jej wartości itd.

Jeżeli nie zobaczysz niczego na ten rzecz i nawet zadawszy pytania o te sprawy, nie zaakceptować uzyskasz jasnej odpowiedzi, to zły znak.

5. Każą ci bardzo długo czekać

Zaproszono cię na konwersację kwalifikacyjną na konkretną godzinę. Przyjeżdżasz 10 minut przedtem, żeby na pewno się nie spóźnić. A potem czekasz na swoje zgromadzenie godzinę.

To niepoważne i na takie traktowanie nie możesz się zgodzić już na samym początku. To deficyt szacunku i takowego możesz się spodziewać później, jeśli zdecydujesz się przyjąć tę pracę.

Autor: rjracine
Związane z
Rozwoj osobisty
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
180 mln dol - gigantyczna odprawa dla Rexa Tillersona od ExxonMobil
Rex Tillerson, desygnowany na stanowisko sekretarza postaci USA dostanie gigantyczną odprawę. Były prezes koncernu naftowego dostanie od ExxonMobil aż 180 mln dolarów. Jak pisze dziennik "Wall Street Journal" w ten sposób…...
1, 32 mld euro wpłynęło do Polski z UE  Informacje
Nowa Ordynacja podatkowa do konsultacji Konstytucyjne wątpliwości w sprawie odmian w emeryturach. Jest odpowiedź resortu finansów Premier obiecał mniejszą liczbę wiceministrów. Oczywiście powołano nowego Nadwyżka po budżecie. Między innymi za…...
Nie znaleziono