Plusy i minusy zabezpieczonych kart kredytowych

Plusy i minusy zabezpieczonych kart kredytowych
Category: Wystawcy Karty
16 października 2020

Czy zabezpieczona karta kredytowa jest dla Ciebie odpowiednia?

 • Dzielić
 • Kołek
 • E-mail

Jednym z najtrudniejszych momentów na uzyskanie karty kredytowej jest sytuacja, w której masz zły kredyt lub nie masz go wcale. Problem polega na tym, że często potrzebujesz karty kredytowej, aby zacząć budować dobrą historię kredytową, ale potrzebujesz również dobrej historii kredytowej, aby uzyskać zatwierdzenie wielu kart kredytowych. Jeśli nie możesz uzyskać zgody na tradycyjną kartę kredytową, warto rozważyć alternatywę zabezpieczoną kartą kredytową.

Co to jest zabezpieczona karta kredytowa?

Zabezpieczone karty kredytowe wymagają depozytu, który służy jako zabezpieczenie zakupów dokonywanych za pomocą karty. W przypadku niewywiązania się z płatności wystawca karty zatrzymuje depozyt. W przeciwnym razie, o ile utrzymasz swoje konto w dobrej kondycji, wystawca karty kredytowej zwróci Ci depozyt po określonej liczbie miesięcy lub po zamknięciu konta. Wcześniejsze 

Limit kredytowy na zabezpieczonej karcie kredytowej będzie zazwyczaj równy depozytowi zabezpieczającemu. W niektórych przypadkach Twój limit kredytowy może być większy niż depozyt zabezpieczający, w zależności od wybranej karty i Twojej zdolności kredytowej. Na przykład zabezpieczona karta Capital One umożliwia niektórym wnioskodawcom wpłacenie 49 lub 99 USD kaucji zabezpieczającej za limit kredytowy w wysokości 200 USD. Wcześniejsze 

Nawet jeśli dokonujesz depozytu zabezpieczającego w celu uzyskania limitu kredytowego, możesz używać zabezpieczonej karty kredytowej w taki sam sposób, jak każdą inną kartę kredytową. Przeciągnij ją, aby dokonać zakupów do wysokości swojego limitu kredytowego i terminowo spłacaj saldo co miesiąc.

5 dobrych rzeczy o zabezpieczonych kartach kredytowych

Zabezpieczone karty kredytowe mogą być dobrym rozwiązaniem do budowania lub odbudowy kredytu. Istnieje pięć korzyści, które wyróżniają się dla konsumentów, którzy mają wadliwy kredyt lub nie mają go wcale.

 1. Często możesz uzyskać zgodę na bezpieczną kartę kredytową, gdy nie możesz uzyskać zatwierdzenia tradycyjnej karty kredytowej. Wpłacenie kaucji zabezpieczającej odsuwa ryzyko kredytowe od wystawcy karty kredytowej.
 2. Zwykle zgłaszają się do biur informacji kredytowej. W przeciwieństwie do przedpłaconej karty kredytowej, która umożliwia dokonywanie płatności elektronicznych tak samo jak za pomocą karty kredytowej, zabezpieczona karta kredytowa prześle historię Twojego konta do biur kredytowych w celu uwzględnienia w raporcie kredytowym. Wcześniejsze 
 3. Zabezpieczona karta kredytowa może pomóc w ustanowieniu lub przywróceniu kredytu. Ponieważ płatności są uwzględnione w raporcie kredytowym, płacenie na czas i zarządzanie saldem pomoże poprawić Twoją zdolność kredytową. Po podniesieniu zdolności kredytowej możesz kwalifikować się do otrzymania zwykłej karty kredytowej.
 4. Twoja kaucja jest wykorzystywana tylko wtedy, gdy zalegasz z płatnością. O ile saldo, którego nie używasz, nie przekracza kwoty depozytu, nie zostaniesz wysłany do windykacji za zaleganie z płatnościami. Chociaż wystawca karty zachowa Twój depozyt, nie musisz się martwić, że komornicy będą cię nękać za brakujące płatności na karcie. Opóźnione płatności nadal będą miały negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową.
 5. Możesz zdobywać nagrody za zakupy za pomocą niektórych kart, takich jak Discover i zabezpieczone karty Navy Federal. Jeśli regularnie spłacasz saldo przed naliczeniem odsetek, może to pomóc zrównoważyć kwotę kaucji zabezpieczającej. Wcześniejsze  

Wady korzystania z zabezpieczonego kredytu

Podczas gdy zabezpieczone karty kredytowe mogą być atrakcyjne dla osób próbujących poprawić swoje wyniki kredytowe, nadal istnieje kilka wad.

 1. Może być trudno wymyślić nawet kilkaset dolarów na wpłatę kaucji. Jeśli masz te pieniądze, lepiej je wydać na spłatę niespłaconego długu. Spróbuj odkładać od 25 do 50 USD każdego miesiąca, aż zaoszczędzisz wystarczająco dużo na depozyt zabezpieczający.
 2. Oprócz depozytu mogą zostać naliczone opłaty. W zależności od wybranej karty może być konieczne uiszczenie opłaty za wniosek, opłaty manipulacyjnej lub opłaty rocznej, aby mieć zabezpieczoną kartę kredytową. Zwiększa to koszt posiadania karty. Rozejrzyj się i wybierz kartę z najniższymi opłatami.
 3. Być może będziesz musiał zapłacić wyższe oprocentowanie. Zabezpieczone karty kredytowe zwykle nie oferują konkurencyjnych stóp procentowych ze względu na ryzyko niewypłacalności. Aby uniknąć wysokich opłat finansowych, spłacaj saldo w całości co miesiąc.

Z odpowiednio zabezpieczoną kartą kredytową, wady są łatwe do opanowania i niewielka cena za możliwość dodania pozytywnej historii płatności do raportu kredytowego. Potraktuj zabezpieczoną kartę kredytową jako krok do zakwalifikowania się na lepszą kartę kredytową w przyszłości.