O nas

Category: Inny Sposób
17 lutego 2021

OCC ustanawia, reguluje i nadzoruje wszystkie banki krajowe i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe, a także federalne oddziały i agencje banków zagranicznych. OCC jest niezależnym biurem Departamentu Skarbu USA.

O nasOCC ustanawia, reguluje i nadzoruje wszystkie banki krajowe i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe, a także federalne oddziały i agencje banków zagranicznych. OCC jest niezależnym biurem Departamentu Skarbu USA.

O nasOCC ustanawia, reguluje i nadzoruje wszystkie banki krajowe i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe, a także federalne oddziały i agencje banków zagranicznych. OCC jest niezależnym biurem Departamentu Skarbu USA.

Nasza misja

Zapewnienie, że banki krajowe i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe działają w sposób bezpieczny i rzetelny, zapewniają sprawiedliwy dostęp do usług finansowych, sprawiedliwie traktują klientów i przestrzegają obowiązujących przepisów i regulacji.

Nasza wizja

OCC jest czołowym organem nadzoru ostrożnościowego

 • dodaje wartości poprzez proaktywny i oparty na ryzyku nadzór;
 • jest poszukiwany jako źródło wiedzy i doświadczenia; ipromuje dynamiczny i zróżnicowany system bankowy, który przynosi korzyści konsumentom, społecznościom, firmom i gospodarce Stanów Zjednoczonych.Nasze główne wartości

  OCC przestrzega czterech kluczowych zasad w realizacji swojej misji i wizji:

  • Integralność
  • EkspertyzaWspółpracaNiezależnośćKim jesteśmy

   Brian P. Brooks

   Pełniący obowiązki kontrolera waluty

   Brian P. Brooks został pełniącym obowiązki kontrolera waluty 29 maja 2020 r. Kontroler waluty jest administratorem federalnego systemu bankowego i szefem OCC.

   Nasze przywództwoOsoby kierujące OCC to doświadczeni specjaliści z różnorodnym doświadczeniem w dyscyplinach niezbędnych do realizacji misji i wizji agencji. Są ekspertami w zakresie egzaminów bankowych, prawa, zarządzania ryzykiem, ekonomii, finansów i rachunkowości, zarządzania organizacją i ładu korporacyjnego, zasobów ludzkich, komunikacji i technologii. Współpracują, aby pomóc zapewnić bezpieczeństwo i solidność naszego federalnego systemu bankowego oraz pomóc uczynić OCC jednym z najlepszych miejsc pracy w rządzie federalnym.

   Co robimy

   OCC, niezależny oddział Departamentu Skarbu USA, czarteruje, reguluje i nadzoruje wszystkie banki krajowe i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe, a także federalne oddziały i agencje banków zagranicznych. OCC realizuje swoją misję przez

   • wydawanie zasad i przepisów bankowych oraz udzielanie interpretacji prawnych i wskazówek dotyczących korporacyjnych decyzji banków, które regulują ich praktyki.
   • odwiedzanie i badanie nadzorowanych przez siebie banków.ocena wniosków o nowe statuty lub oddziały banków; w przypadku innych proponowanych zmian w strukturze korporacyjnej banków lub ich działalności; oraz od banków zagranicznych, które chcą prowadzić działalność w Stanach Zjednoczonych na podstawie karty OCC.nakładanie środków naprawczych, w razie potrzeby, na banki zarządzane przez OCC, które nie przestrzegają prawa i przepisów lub w inny sposób angażują się w niebezpieczne lub niebezpieczne praktyki.ochrona konsumentów poprzez zapewnienie, że banki zapewniają uczciwy dostęp i równe traktowanie klientów oraz przestrzegają przepisów dotyczących bankowości konsumenckiej.