Kierunki biznesowe: finanse

Category: Możesz Również
17 lutego 2021

Informacje finansowe dla specjalizacji biznesowych

 • Dzielić
 • FlipboardE-mailDlaczego specjalizacja w finansach?

  Specjalizacja w finansach to dobra opcja dla studentów, którzy po ukończeniu studiów chcą mieć wiele możliwości zatrudnienia. Finanse to zarządzanie pieniędzmi, a ponieważ prawie każda firma stara się zarabiać pieniądze, można powiedzieć, że finanse są kręgosłupem każdej firmy. Coroczny raport wynagrodzeń PayScale College często klasyfikuje finanse jako jedną z najbardziej lukratywnych specjalizacji, szczególnie na poziomie MBA.

  Wymagania edukacyjne dotyczące finansów

  Niektóre stanowiska na poziomie podstawowym, takie jak kasjer w małym banku, mogą wymagać jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej lub jego odpowiednika, ale większość prac w dziedzinie finansów wymaga posiadania dyplomu z finansów. Stopień naukowy jest minimalnym wymaganiem, ale stopień licencjata jest bardziej powszechny.

  Jeśli wolisz pracować na bardziej zaawansowanych stanowiskach, takich jak stanowiska kierownicze, w osiągnięciu tego celu pomoże Ci specjalistyczny tytuł magistra lub tytuł MBA. Te programy dla absolwentów pozwalają zagłębić się w temat finansów i zdobyć zaawansowane doświadczenie w dziedzinie finansów. Najwyższym stopniem, jaki mogą uzyskać kierunki finansowe, jest stopień doktora. Stopień ten najlepiej nadaje się dla osób, które chcą pracować w badaniach lub edukacji na poziomie policealnym.

  Programy dla specjalizacji finansowych

  Prawie każda szkoła biznesowa, a także wiele szkół wyższych i uniwersytetów oferuje programy finansowania. Jeśli masz wyznaczoną ścieżkę kariery, najlepszym rozwiązaniem będzie wyszukanie programów finansowych, które pozwolą znaleźć absolwentów, których szukają Twoi pożądani pracodawcy. Możesz również chcieć porównać niektóre z różnych programów finansowych, które są dostępne. Na przykład możesz uzyskać tytuł magistra finansów lub stopień związany z finansami. Przykłady stopni związanych z finansami obejmują:

 • Stopień rachunkowości – rachunkowość to nauka o sprawozdawczości finansowej i analizie.
 • Actuarial Science Degree – Actuarial Science to nauka o tym, jak matematyka i nauki ścisłe mogą być zastosowane do oceny ryzyka.Stopień ekonomii – ekonomia to nauka o produkcji, konsumpcji i dystrybucji bogactwa.Stopień zarządzania ryzykiem – zarządzanie ryzykiem to nauka o identyfikacji, ocenie i zarządzaniu ryzykiem.Stopień opodatkowania – Opodatkowanie to nauka o naliczaniu i przygotowywaniu podatków.Zajęcia dla specjalizacji finansowych

  Kierunki biznesowe, które specjalizują się w finansach, będą studiować wiele różnych rzeczy w trakcie swojej kariery akademickiej. Dokładne kursy będą zależeć od szkoły i obszaru zainteresowania ucznia, a także od poziomu nauki. Na przykład ogólny program finansowy na poziomie magisterskim będzie dotyczył wielu różnych tematów związanych z finansami, podczas gdy program księgowy na poziomie licencjackim będzie bardziej koncentrował się na rachunkowości.

  Większość programów finansowych ma na celu rozwijanie i doskonalenie umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Niektóre z kursów, które prawie wszyscy studenci finansów biorą na pewnym etapie programu studiów, obejmują:

 • Matematyka – podstawowa matematyka i bardziej zaawansowana matematyka.
 • Analiza statystyczna – statystyki, prawdopodobieństwo i analiza danych.Regulacje finansowe – regulacje finansowe na poziomie lokalnym, stanowym, federalnym i międzynarodowym.Wycena – Ocena i wycena wartości.Ryzyko i zwrot – kompromis w decyzjach inwestycyjnych.Etyka – zasady, które powinny kierować zachowaniem w sektorze finansowym i regulować je.Kariera w finansach

  Po ukończeniu wysokiej jakości programu finansowego, specjaliści biznesowi powinni być w stanie zapewnić co najmniej podstawowe zatrudnienie w bankach, firmach maklerskich, firmach ubezpieczeniowych, korporacjach i wielu innych organizacjach. Możliwe nazwy stanowisk obejmują: