Karta Apple: Panera Bread jest pierwszą restauracją oferującą zwrot gotówki w wysokości 3%

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Dzisiejsze najlepsze oferty techniczne

Wybrane przez redaktorów Macworld

Najlepsze oferty na świetne produkty

Wybrane przez redaktorów Techconnect

Wśród programów telewizyjnych, magazynów i usług związanych z grami zaprezentowanych podczas imprezy Apple „Show time był niespodziewany wpis do kategorii, która nie mogła wykraczać poza sterówkę Apple: karta kredytowa. Nazwana Apple Card, nie jest tradycyjną plastikową kartą kredytową, która daje punkty za kupowane rzeczy. Jest to raczej zupełnie nowy sposób robienia zakupów online i offline. Oto wszystko, co musisz o tym wiedzieć.

Zaktualizowano 03.08.20: Panera Bread ogłosiła, że ​​oferuje teraz 3% zwrotu gotówki za zakupy kartą Apple Card, w restauracji lub online.

Apple w końcu uruchamia witrynę do zarządzania Apple Card

Klienci Apple Card mogą udać się na card.apple.com i zalogować się za pomocą swojego Apple ID, aby wyświetlić saldo i warunki, pobrać wyciągi z przeszłości w formacie PDF oraz zmienić harmonogram płatności i powiązane konta bankowe. Poznaj szczegóły.

Nowi użytkownicy otrzymują 50 USD w Apple Daily Cash, płacąc kartą za usługę Apple

Apple Card ma nową promocję dla nowych klientów, którzy otrzymają kartę w lipcu. Użyj karty, aby zapłacić za zakup w App Store, wypożyczyć film na Apple TV lub subskrybować usługę Apple, taką jak Apple Arcade lub Apple Music, a możesz otrzymać 50 $ w Daily Cash.

Daily Cash to funkcja karty Apple Card, w ramach której otrzymujesz zwrot gotówki za zakupy dokonane za pomocą tej karty. Jeśli kupisz coś w Apple lub kilku innych sklepach (w tym Uber, Nike i Walgreens), otrzymasz trzy procent zwrotu w gotówce. Za każdym razem, gdy korzystasz z Apple Pay, otrzymujesz dwa procent zwrotu w miejscach, w których Apple Pay jest akceptowany. Otrzymujesz jeden procent zwrotu za zakupy, w przypadku których Apple Pay nie jest akceptowany.

Ta oferta jest ważna tylko w przypadku nowych zatwierdzeń karty Apple Card w lipcu.

Płatności w lipcu można odroczyć

Posiadacze karty Apple Card mogą odroczyć płatność w lipcu. Apple i Goldman Sachs pierwotnie złożyli ofertę odroczenia płatności w marcu i od tego czasu co miesiąc kontynuują odroczenie. Jest to odpowiedź na „presję finansową wywołaną przez zakłócenia gospodarcze spowodowane pandemią Covid-19, według Bloomberga.

W e-mailu do posiadaczy Apple Card, Apple powiedział: „Rozumiemy, że sytuacja Covid-19 stwarza wyjątkowe wyzwania dla wszystkich, a niektórzy klienci mogą mieć trudności z dokonywaniem miesięcznych płatności.

Posiadacze Apple Card muszą użyć aplikacji Wallet na swoim iPhonie, aby skontaktować się z przedstawicielem pomocy technicznej i zarejestrować się w celu odroczenia.

Co to jest karta Apple?

Karta Apple to karta kredytowa firmy Apple firmy MasterCard. W przeciwieństwie do obecnej karty Barclaycard Visa z Apple Rewards, która jest kartą partnerską, karta Apple jest własnością firmy Apple i jest przez nią obsługiwana.

Kiedy będzie dostępny?

Karta Apple Card jest teraz dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone’a w USA.

Jak ubiegać się o kartę Apple?

Oczywiście z iPhonem. Aplikacje przechodzą przez Apple Pay w aplikacji Wallet, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz okresowo zgłaszać prośby, jeśli jeszcze go nie masz.

Aby złożyć wniosek, musisz mieć ukończone 18 lat i być obywatelem Stanów Zjednoczonych lub legalnym rezydentem.

Witryna wallet.apple.com zawiera instrukcje rejestracji, w tym film.

1. Otwórz aplikację Wallet na swoim iPhonie.

2. Stuknij przycisk (+) w prawym górnym rogu.

3. Wybierz Apple Card.

4. Wpisz swoje dane: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres e-mail i numer telefonu.

5. Zostanie wyświetlony ekran pokazujący limit kredytu i stopę procentową. Kliknij Akceptuj.

Aby złożyć wniosek na iPadzie, wybierz Ustawienia >Wallet i Apple Pay.

Rejestracja w Apple Card jest łatwa. Wymaga tylko iPhone’a, który obsługuje Apple Pay.

Jeśli wcześniej złożyłeś wniosek o kartę Apple Card i zostałeś odrzucony, istnieje nowy program, który możesz wypróbować, a po zakończeniu umożliwi ponowne złożenie wniosku. Ucz się więcej.

Więc muszę mieć iPhone’a?

Raczej. Apple chce, abyś używał tego z iPhonem, informacje o karcie są przechowywane w aplikacji Portfel.

Czy mój stary iPhone będzie działał?

Prawdopodobnie. Każdy iPhone obsługujący Apple Pay i aplikację Wallet będzie działał, więc jeśli nie masz iPhone’a 5s, jesteś dobry.

Karty Apple Card można używać w dowolnym miejscu, ale najlepsze korzyści są dokonywane za pomocą Apple Pay.

A co z iPadem?

Nie możesz pobrać aplikacji Wallet na iPada i nie ma ona NFC, więc nie możesz jej używać w sklepach. Możesz jednak uzyskać dostęp do danych swojej karty Apple na karcie Portfel i Apple Pay w aplikacji Ustawienia i stamtąd również złożyć wniosek.

Czy mogę otrzymać kartę fizyczną, czy jest to tylko wirtualna?

Apple oferuje również wytrawioną laserowo kartę tytanową na czasy, gdy Apple Pay nie jest dostępny. W prawdziwym stylu Apple karta jest minimalistyczna i wspaniała, bez numerów, daty ważności ani kodu CVV, który mógłby ją zepsuć.

A jeśli potrzebuję numeru karty lub daty ważności?

Informacje te znajdziesz w aplikacji Portfel.

Co się stanie, jeśli zgubię kartę Apple Card?

Apple udostępni przycisk w aplikacji Wallet, dzięki czemu możesz zamrozić kartę i zamówić nową.

Jaki bank wydaje kartę?

Apple nawiązało współpracę z Goldman Sachs. Warto zauważyć, że jest to pierwsza konsumencka karta kredytowa banku.

Jak szybko zostanę zatwierdzony?

Apple twierdzi, że zatwierdzenie zajmuje kilka minut, więc cały proces prawdopodobnie trwa mniej więcej tak długo, jak w przypadku ubiegania się o kartę sklepową.

Saldo i termin płatności znajdują się z przodu i pośrodku po uruchomieniu karty Apple Card w aplikacji Portfel.

Kiedy mogę zacząć korzystać z mojej karty Apple Card?

Ponieważ wszystkie informacje o karcie są przechowywane w telefonie, możesz zacząć korzystać z nowej karty, gdy tylko zostanie ona zatwierdzona.

Jak robić zakupy?

Tak jak w przypadku każdej innej karty. Kupując coś w sklepie, który akceptuje Apple Pay, możesz trzymać telefon w pobliżu czytnika zbliżeniowego lub dwukrotnie kliknąć przycisk ekranu głównego lub zasilania (w zależności od modelu iPhone’a), aby szybko wyświetlić ekran płatności i dokonać uwierzytelnienia za pomocą Touch ID lub Face ID.

Czy mogę używać karty Apple Card z moim zegarkiem Apple Watch?

Oczywiście. Ponieważ jest to zwykła karta kredytowa, będzie działać tak samo, jak każda inna karta.

Czy mogę zaplanować płatności za takie rzeczy, jak rachunki cykliczne i opłaty za media?

Ponieważ w aplikacji Wallet będziesz mieć standardowy numer, datę wygaśnięcia i CVV, wystarczy wprowadzić te informacje na stronie płatności dla dowolnego rachunku, który chcesz dodać.

Czy Apple Card ma jakieś specjalne plany zakupów lub premie?

Podczas rozmowy dotyczącej wyników finansowych za czwarty kwartał 2019 roku, CEO Apple, Tim Cook, ujawnił specjalny program dla nowych nabywców iPhone’ów. Korzystając z karty Apple Card, możesz otrzymać specjalny plan ratalny na 24 miesiące bez odsetek i opłat. A ponieważ jest to zakup Apple, otrzymujesz 3-procentowy zwrot gotówki. Jednak podczas rozmowy Apple nie ogłosiło, kiedy ten plan będzie dostępny.

W czerwcu 2020 roku Apple rozszerzył swoje zerowe finansowanie dla użytkowników Apple Card na wszystkie produkty z wyjątkiem Apple Watch. Bez względu na to, który produkt Apple kupisz, możesz rozłożyć płatności na sześć lub 12 miesięcy, w zależności od zakupu. Miesięczne raty są podobne do promocji oferowanych w ramach karty kredytowej Barclaycard Financing Visa, ale jeśli są one związane z ceną, finansowanie Apple Card opiera się na linii produktów. Ucz się więcej.

Czy istnieje program nagród?

Tak! Podstawową nagrodą jest codzienny program zwrotu gotówki nazywany przez Apple Daily Cash. Zamiast skomplikowanego systemu punktów, po prostu zwraca gotówkę za każdy dokonany zakup.

Nagrody Apple Card są naliczane każdego dnia i dostarczane za pomocą karty gotówkowej.

Ponieważ Apple Card jest kartą MasterCard, niesie ze sobą również wiele innych korzyści typowych dla kart MasterCard. Obejmuje to bezpłatną ochronę przed oszustwami i kradzieżą tożsamości, dwudniową wysyłkę ze sklepów stacjonarnych za pośrednictwem ShopRunner, usługi rezerwacji podróży i nie tylko. Pełną listę znajdziesz na tej stronie MasterCard.

Jaka jest stawka nagród Daily Cash?

Karta Apple zwróci Ci 3% zwrotu za zakupy w Apple Store i pobrania z iTunes oraz 2% za wszystkie inne zakupy dokonane za pomocą Apple Pay. Jednak korzystając z fizycznej karty Apple Card, otrzymasz zwrot tylko 1 procent.

Apple oferuje również 3% zwrotu dla niektórych firm zewnętrznych, w tym:

 • Duane Reade
 • Stacje benzynowe Exxon i MobilNikeT MobileUberUber EatsWalgreensChleb PaneraCzy istnieje limit dziennej gotówki, którą mogę otrzymać?

  Nie, Apple nie ustala limitu dziennej gotówki, którą możesz zarobić, ale kwota, którą zarabiasz, zależy od tego, ile wydajesz, i istnieje limit.

  Czy mogę natychmiast wydać moją codzienną gotówkę?

  Dlatego nazywa się Daily Cash. Zamiast czekać miesiąc lub rok na czek z nagrodami, wszystko, co zarobisz, zostanie automatycznie zdeponowane w Twoim Portfelu w postaci karty Apple Pay Cash. Stamtąd będziesz mógł przesłać go na swoje konto bankowe, wysłać pieniądze znajomemu lub po prostu użyć go do zakupu w dowolnym sklepie, który akceptuje Apple Pay.

  A jeśli muszę zwrócić coś, za co już otrzymałem nagrodę?

  Jeśli zwrócisz produkt, Apple obciąży Twoją kartę kwotą, która została otrzymana w Daily Cash, oprócz otrzymanego kredytu. wydany.

  Gdzie mogę zobaczyć zapis moich transakcji?

  Wszystko, co musisz zobaczyć, będzie znajdować się bezpośrednio w aplikacji Portfel, w tym termin płatności, historia transakcji i płatności oraz analizatory wydatków. Apple oznaczy również kolorami kategorie wydatków, dzięki czemu „łatwo będzie dostrzec trendy w wydatkach. . Widzisz dużo pomarańczy? To takie rzeczy jak obiad i kawa. Zielony? To pewnie te bilety do Miami.

  Czy mogę wyeksportować dane transakcji do wykorzystania w aplikacji finansowej?

  Według raportu TechCrunch od 21 stycznia 2020 r. Jeśli masz Apple Card, możesz wyeksportować swoje miesięczne transakcje do arkusza kalkulacyjnego, który możesz pobrać na swój komputer i zaimportować do aplikacji finansowej, takiej jak Mint, Clarity Money. Lunch Money lub YNAB.

  Jeśli masz kartę Apple Card, oto jak wyeksportować dane. Jednak funkcja eksportu nie będzie dostępna, dopóki nie zgromadzisz wystarczającej ilości danych do utworzenia miesięcznego wyciągu. Jeśli więc nie widzisz tej funkcji, wróć później.

  1. Otwórz aplikację Wallet na swoim iPhonie.
  2. Stuknij opcję Apple Card.Stuknij Saldo karty.Kliknij wyciąg miesięczny.Kliknij Eksportuj transakcje . Będziesz wtedy mógł użyć funkcji Udostępnij, aby zapisać arkusz kalkulacyjny.Według TechCrunch Apple pracuje nad bezpośrednim wsparciem dla aplikacji finansowych, więc na razie import danych będzie musiał wystarczyć.

   Czy są jakieś roczne opłaty?

   Czy są jakieś opłaty za spóźnienie?

   A co z opłatami za transakcje zagraniczne?

   Znowu nie. Apple twierdzi, że nie ma żadnych opłat za kartę Apple, nawet jeśli przypadkowo przekroczysz limit wydatków.

   Inteligentny analizator wydatków Apple powie Ci, jakie odsetki jesteś winien na podstawie płatności.

   Jakie są stopy procentowe?

   Apple chwalił się, że ich stopy procentowe należą do najniższych w branży, ale nie są one zbyt przyjazne. Na stronie Apple Card Apple podaje, że zmienne RRSO wahają się od 12,99 do 23,99 procent na dzień 2 sierpnia 2019 roku. To nieco mniej niż pierwotnie ogłoszone stawki od 13,24 do 24,24 procent.

   Czy mogę otrzymać zaliczkę gotówkową?

   Nie możesz używać swojej karty Apple Card do zaliczek gotówkowych.

   Kiedy będzie należny mój rachunek?

   Zamiast elastycznego terminu płatności, Apple dokonuje wszystkich płatności kartą ostatniego dnia miesiąca, niezależnie od tego, kiedy złożyłeś wniosek. Mówiąc prościej, oznacza to, że nowy wyciąg zaczyna być właścicielem pierwszego dnia każdego miesiąca, a rachunek wystawiany jest co najmniej 28 dni po zamknięciu każdego cyklu rozliczeniowego, w zależności od liczby dni w miesiącu.

   Jak opłacić rachunek, jeśli nie mam dostępu do mojego iPhone’a?

   Apple ma szczegółowe informacje na temat sposobu opłacenia rachunku Apple Card, ale nie mówi, jak możesz zapłacić, jeśli nie masz dostępu do iPhone’a, ponieważ został zgubiony lub skradziony. Według raportu BuzzFeed masz dwie możliwości:

   Zapłać za pomocą innego urządzenia z systemem iOS (np. IPada), aby uzyskać dostęp do aplikacji Portfel.

   Skontaktuj się ze Wsparciem Apple, gdzie połączysz się ze specjalistą Apple Card w Goldman Sachs i będziesz mógł dokonać płatności przez telefon. Będziesz musiał podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, ostatnie cztery cyfry numeru ubezpieczenia społecznego oraz numer telefonu powiązany z Twoim kontem.

   Apple ani Goldman Sachs nie oferują strony internetowej ani aplikacji mobilnej umożliwiającej dokonywanie płatności na koncie Apple Card.

   Co się stanie, jeśli przegapię termin płatności?

   Ponieważ nie ma żadnych opłat za opóźnienia, nie jest jasne, w jaki sposób Apple będzie wprowadzać zmiany oprocentowania na Twoim rachunku. Karty kredytowe muszą oferować co najmniej 21 dni między otrzymaniem rachunku a terminem płatności, ale ponieważ przypuszczalnie nie będzie wyciągów papierowych z kartą Apple Card, będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć ostateczne warunki.

   Jak mogę dokonać płatności?

   Będziesz dokonywać płatności w aplikacji Wallet za pomocą przycisku Zapłać.

   Czy mogę dokonać więcej niż jednej płatności w miesiącu?

   Tak, oprócz standardowych płatności miesięcznych Apple umożliwia również konfigurowanie „płatności tygodniowych lub dwutygodniowych w zależności od terminu płatności.

   Jak mogę sprawdzić swoje oprocentowanie i kary?

   Przed przesłaniem płatności Apple wyświetli inteligentne koło sugestii płatności, które informuje o naliczonych odsetkach na podstawie kwoty, którą zapłacisz.

   Czy wiza Barclaycard z Apple Rewards zostanie wycofana?

   Dla nowych klientów tak. Apple kończy tę konkretną promocję z Barclaycard, chociaż firma nadal promuje finansowanie produktów Apple za pośrednictwem zwykłej wizy finansowej Barclaycard. A jeśli masz już wizę Barclaycard z Apple Rewards, nadal możesz zdobywać punkty i wymieniać je na nagrody Apple.

   Czy Apple zobaczy wszystkie moje transakcje?

   Apple twierdzi, że historia transakcji i podsumowania wydatków są generowane na Twoim iPhonie, więc Apple nie będzie w stanie zobaczyć żadnych danych Twojej karty.

   A co z Goldman Sachs?

   Ponieważ to one pożyczają pieniądze i zabezpieczają każdą transakcję, Goldman Sachs będzie mieć zapis każdego zakupu i płatności dokonanej za pomocą karty Apple Card.

   Czy Goldman Sachs sprzeda moje dane?

   Apple twierdzi, że Goldman Sachs zgodził się „nigdy nie udostępniać ani sprzedawać danych stronom trzecim w celach marketingowych lub reklamowych.

   Apple ułatwia przeglądanie transakcji i wydatków w aplikacji Portfel.

   A jeśli potrzebuję skontaktować się z pomocą techniczną?

   Apple wyposażył obsługę Apple Card bezpośrednio w Wiadomości za pośrednictwem czatu biznesowego. Jednak zamiast dzwonić do automatycznej usługi, po prostu wyślesz SMS, a osoba odpowie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.