Kalkulator hipoteczny

Kalkulator hipoteczny
Category: Spłaty Pożyczki
16 października 2020

Aukcje wyświetlane na tej stronie pochodzą od firm, od których ta witryna otrzymuje wynagrodzenie, co może mieć wpływ na to, jak, gdzie i w jakiej kolejności pojawiają się produkty. Ta tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich dostępnych produktów. Bankrate nie popiera ani nie poleca żadnych firm.

Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego, aby oszacować miesięczną spłatę kredytu hipotecznego. Możesz wprowadzić inną cenę domu, zaliczkę, okres pożyczki i stopę procentową, aby zobaczyć, jak zmienia się miesięczna płatność.

Nasze miesięczne szacunki płatności są podzielone według kwoty głównej i odsetek, podatków od nieruchomości i ubezpieczenia domów. Posuwamy się o krok dalej w naszym kalkulatorze, biorąc pod uwagę zakres Twojej zdolności kredytowej, kod pocztowy i opłaty HOA, aby uzyskać bardziej precyzyjne oszacowanie płatności. Przejdziesz także do procesu kupowania domu z dokładniejszym obrazem tego, jak obliczyć spłatę kredytu hipotecznego i kupować z pewnością. Po przeprowadzeniu pewnych szacunków przeczytaj więcej wskazówek dotyczących edukacji i kupowania domu.

Jak obliczyć raty kredytu hipotecznego

Chcesz dowiedzieć się, ile wyniesie miesięczna rata kredytu hipotecznego? Dla skłonnych matematycznie, oto wzór, który pomoże Ci obliczyć spłatę kredytu hipotecznego ręcznie:

Równanie dla spłat kredytu hipotecznego

  • M = całkowita miesięczna rata kredytu hipotecznego.
  • P = główna kwota pożyczki.
  • r = Twoje miesięczne oprocentowanie. Pożyczkodawcy podają roczną stawkę, więc aby uzyskać miesięczną stawkę, musisz podzielić tę kwotę przez 12 (liczbę miesięcy w roku). Jeśli Twoja stopa procentowa wynosi 5%, Twoja miesięczna stopa wynosiłaby 0,004167 (0,05 / 12 = 0,004167)
  • n = liczba spłat w całym okresie pożyczki. Pomnóż liczbę lat spłaty pożyczki przez 12 (liczbę miesięcy w roku), aby uzyskać liczbę spłat pożyczki. Na przykład 30-letni kredyt hipoteczny miałby 360 płatności (30×12 = 360)

Ta formuła pomoże Ci obliczyć liczby, aby zobaczyć, na ile domu możesz sobie pozwolić. Korzystanie z narzędzia Bankrate.com do obliczania spłat kredytu hipotecznego może ułatwić Ci pracę i pomóc zdecydować, czy odkładasz wystarczająco dużo pieniędzy, czy też musisz dostosować okres kredytowania. Zawsze warto dokonywać zakupów u kilku pożyczkodawców, aby mieć pewność, że uzyskasz najlepszą dostępną ofertę.

Jak może pomóc kalkulator kredytu hipotecznego

Kupno domu to często największa transakcja finansowa w życiu, a sposób jej finansowania nie powinien być szybką decyzją. Ustalenie budżetu z góry – na długo przed spojrzeniem na domy – może pomóc Ci uniknąć zakochania się w domu, na który Cię nie stać. Tutaj może pomóc prosty kalkulator kredytu hipotecznego.

Spłata kredytu hipotecznego obejmuje cztery składniki zwane PITI: kapitał, odsetki, podatki i ubezpieczenie. Wielu kupujących domy wie o tych kosztach, ale nie są przygotowani na ukryte koszty posiadania domu. Obejmują one opłaty stowarzyszeniowe właścicieli domów, prywatne ubezpieczenie hipoteczne, rutynowe utrzymanie, większe rachunki za media i poważne naprawy.

Kalkulator kredytu hipotecznego Bankrate.com może pomóc w uwzględnieniu opłat PITI i HOA. Możesz również dostosować kwoty pożyczki i zaliczki, stopę procentową i okres pożyczki, aby zobaczyć, jak bardzo mogą się zmienić Twoje płatności. Ważne jest, aby wiedzieć, że Twoja konkretna stopa procentowa będzie zależeć od ogólnego profilu kredytowego i wskaźnika zadłużenia do dochodu (DTI) (suma wszystkich długów i nowej spłaty kredytu hipotecznego podzielona przez miesięczny dochód brutto). Im bardziej ryzykowny kredytobiorca, tym w wielu przypadkach wyższe oprocentowanie.

Decydowanie na ile domu Cię stać

Jeśli nie masz pewności, jaka część Twojego dochodu powinna zostać przeznaczona na mieszkanie, postępuj zgodnie z wypróbowaną i sprawdzoną zasadą 28/36 procent. Większość doradców finansowych zgadza się, że ludzie powinni wydawać nie więcej niż 28 procent swojego dochodu brutto na mieszkanie (tj. Spłatę kredytu hipotecznego) i nie więcej niż 36 procent dochodu brutto na całkowite zadłużenie, w tym spłaty kredytu hipotecznego, karty kredytowe, kredyty studenckie, rachunki i tym podobne.

Oto przykład tego, jak to wygląda:

Joe zarabia 60 000 dolarów rocznie. To miesięczny dochód brutto w wysokości 5000 dolarów miesięcznie.

5000 USD x 0,28 = 1400 USD łącznej miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego (PITI)

Łączne miesięczne spłaty kredytu hipotecznego Joego – w tym kwota główna, odsetki, podatki i ubezpieczenie – nie powinny przekraczać 1400 USD miesięcznie. To maksymalna kwota pożyczki w przybliżeniu 253 379 USD.

Możesz kwalifikować się do kredytu hipotecznego ze współczynnikiem DTI do 50 procent w przypadku niektórych pożyczek, ale możesz nie mieć wystarczająco dużo miejsca w swoim budżecie na inne wydatki na życie, emeryturę i oszczędności w nagłych wypadkach oraz wydatki uznaniowe. Pożyczkodawcy nie biorą pod uwagę tych pozycji budżetu, gdy wstępnie zatwierdzają pożyczkę; to do Ciebie należy uwzględnienie tych wydatków w swoim obrazie przystępności mieszkaniowej.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, Twój roczny dochód może wystarczyć na pokrycie kredytu hipotecznego – lub może okazać się niewystarczający. Wiedza na temat tego, na co Cię stać, może pomóc w podjęciu dalszych kroków w dobrej sytuacji finansowej. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest skorzystanie z 30-letniej pożyczki mieszkaniowej, która jest zbyt droga dla Twojego budżetu, nawet jeśli pożyczkodawca chce pożyczyć Ci pieniądze.

Następne kroki

Kalkulator kredytu hipotecznego jest odskocznią, która pomaga oszacować miesięczną ratę kredytu hipotecznego i zrozumieć, co obejmuje. Twój kolejny krok po zabawie z liczbami: uzyskanie wstępnej zgody pożyczkodawcy hipotecznego.

Ubieganie się o kredyt hipoteczny daje dokładniejsze wyobrażenie o tym, na jaki dom możesz sobie pozwolić po sprawdzeniu przez pożyczkodawcę Twojego zatrudnienia, dochodów, kredytu i finansów. Będziesz także mieć jaśniejsze wyobrażenie o tym, ile pieniędzy musisz wnieść do stołu zamykającego.

Dowiedz się więcej o stawkach poszczególnych rodzajów pożyczek

Rodzaj pożyczki Ceny zakupu Stawki refinansowania
Powyższa tabela zawiera linki do treści dotyczących poszczególnych pożyczek, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o oprocentowaniu według rodzaju pożyczki.
Pożyczka na 30 lat Stawki 30-letniego kredytu hipotecznego 30-letnie stawki refinansowania
Pożyczka na 20 lat Stawki kredytu hipotecznego na 20 lat 20-letnie stawki refinansowania
Pożyczka na 15 lat 15-letnie oprocentowanie kredytu hipotecznego 15-letnie stawki refinansowania
Pożyczka na 10 lat Oprocentowanie 10-letniego kredytu hipotecznego 10-letnie stawki refinansowania
Pożyczka FHA Stawki kredytów hipotecznych FHA Stawki refinansowania FHA
Pożyczka VA Stawki kredytów hipotecznych w VA Stawki refinansowania VA
Pożyczka ARM Stawki kredytu hipotecznego ARM Stawki refinansowania ARM
Pożyczka Jumbo Stawki kredytów hipotecznych Jumbo Stawki refinansowania Jumbo

O naszych tabelach oprocentowania kredytów hipotecznych

Powyższe informacje dotyczące kredytu hipotecznego są przekazywane lub uzyskiwane przez Bankrate. Niektórzy pożyczkodawcy przekazują Bankrate warunki kredytu hipotecznego w celach reklamowych, a Bankrate otrzymuje rekompensatę od tych reklamodawców (naszych „Reklamodawców”). Warunki innych pożyczkodawców są zbierane przez Bankrate na podstawie własnych badań dostępnych warunków kredytów hipotecznych, a informacje te są wyświetlane w naszej tabeli stawek dla odpowiednich kryteriów. W powyższej tabeli wykaz Reklamodawcy można zidentyfikować i odróżnić od innych wpisów, ponieważ zawiera on przycisk „Dalej”, którego można użyć do przejścia do własnej witryny Reklamodawcy lub numeru telefonu Reklamodawcy.

Każdy Reklamodawca jest odpowiedzialny za dokładność i dostępność własnych ogłoszonych warunków. Bankrate nie może zagwarantować dokładności ani dostępności żadnego z okresów pożyczki przedstawionych powyżej. Jednak Bankrate próbuje zweryfikować dokładność i dostępność ogłoszonych warunków poprzez proces zapewniania jakości i wymaga od reklamodawców wyrażenia zgody na nasze Warunki korzystania z usługi i przestrzegania naszego programu kontroli jakości. Kliknij tutaj, aby poznać kryteria oprocentowania według produktu pożyczkowego.

Reklamodawcy mogą mieć w swojej witrynie inne warunki pożyczki niż te reklamowane przez Bankrate.com. Aby otrzymać kurs Bankrate.com, musisz przedstawić się Reklamodawcy jako klient Bankrate.com. Zwykle odbywa się to przez telefon, więc po kliknięciu na jego witrynę należy szukać numeru telefonu reklamodawcy. Ponadto spółdzielcze kasy pożyczkowe mogą wymagać członkostwa.

Jeśli starasz się o pożyczkę na kwotę wyższą niż 424 100 USD, pożyczkodawcy w niektórych lokalizacjach mogą zapewnić warunki inne niż te przedstawione w powyższej tabeli. Powinieneś potwierdzić warunki z pożyczkodawcą dla żądanej kwoty pożyczki.

Warunki kredytu (przykłady RRSO i płatności) pokazane powyżej nie obejmują kwot podatków ani składek ubezpieczeniowych. Twoja miesięczna kwota płatności będzie większa, jeśli uwzględnione zostaną podatki i składki ubezpieczeniowe.