Jakie są nagrody związane ze zwrotem gotówki z karty kredytowej?

Category: Twojej Karty
17 lutego 2021

Nagrody za zwrot gotówki z karty kredytowej to premie zapewniane klientom korzystającym z kart kredytowych, gdy używają ich do robienia zakupów. Nagrody pieniężne mogą przybierać formę dolarów lub punktów – przy czym punkty zazwyczaj można wymienić na rynku internetowym obsługiwanym przez wydawcę karty.

Nagrody cash back działają na zasadzie procentowej. Przykład: jeśli masz kartę ze stawką nagród za zakup wynoszącą 1,5% i dokonasz zakupów w wysokości 100 USD, otrzymasz 1,50 USD w gotówce. Te nagrody mogą wydawać się niewielkie, ale szybko się sumują.

Jak działają karty kredytowe typu cash back?

Karty kredytowe typu cash back gromadzą nagrody, gdy dokonujesz zakupów w określonych kategoriach (takich jak sklepy spożywcze lub stacje benzynowe) na karcie. Istnieją ważne różnice w tym, jakie rodzaje wydatków są nagradzane i jaki format przyjmują nagrody, takie jak rotacja kategorii i wartość punktów. Być może będziesz musiał pamiętać, że niektóre karty kredytowe typu cash back określają maksymalną liczbę gotówki, jaką możesz uzyskać w określonym czasie.

Jak karty kredytowe typu cash back wynagradzają Twoje wydatkiWydatki mogą zostać nagrodzone na kilka różnych sposobów:

 • Ryczałtowa kwota.Dzięki stałym nagrodom aktywność Twojej karty jest nagradzana tym samym procentem za każdy zakup. Korzystanie ze zryczałtowanych kart z nagrodami jest łatwe, ale procent nagród może być niższy niż to, co zarobiłbyś za pomocą karty określonej kategorii.
 • W stałych kategoriach.Karty z nagrodami o stałej kategorii oferują zwrot gotówki za wydatki w predefiniowanych kategoriach, takich jak podróże, artykuły spożywcze lub rozrywka. Kwoty nagród mogą być wyższe niż w przypadku kart z nagrodami ryczałtowymi, ale wystawca karty określa kategorie i decyduje, którzy sprzedawcy zostaną uwzględnieni.W ramach kategorii rotacyjnych.Niektóre karty specyficzne dla kategorii oferują wyjątkowo hojne nagrody w określonych kategoriach przez krótki czas: zwykle miesięcznie lub kwartalnie. Czasami kategoria rotacyjna dotyczy wydatków w ramach szerokiej kategorii, takiej jak elektronika, podczas gdy w innych przypadkach może dotyczyć wydatków u konkretnego sprzedawcy.W jaki sposób otrzymujesz zwrot gotówki z karty kredytowejNagrody z karty kredytowej typu cash back są wypłacane w dolarach lub punktach.

  • Dolary:Nagrody gotówkowe są dostarczane w formie czeku, przedpłaconej karty debetowej lub kredytu na wyciągu miesięcznym, w zależności od tego, na co zezwala wystawca karty.
  • Punkty:Punkty mogą mieć większą wartość niż gotówka, gdy zostaną wykupione za pośrednictwem portalu nagród wydawcy karty, w zależności od relacji wystawcy karty z handlowcami.Jak odzyskać gotówkę na kartach kredytowych

   Możesz odzyskać gotówkę na swoich kartach kredytowych, rejestrując się w celu uzyskania karty cash back, dokonując zakupów w celu gromadzenia nagród i realizując nagrody za pośrednictwem wydawcy karty.

   Rozejrzyj się za kartą, która odpowiada Twoim wydatkom.Jest tak wiele różnych rodzajów kart oferujących zwrot gotówki, że możesz sobie pozwolić na rozejrzenie się, aby znaleźć tę, która najlepiej pasuje do Twojego stylu życia. Poznaj swój wynik przed złożeniem wniosku, aby ocenić swoje szanse na przyjęcie.

   Czas na wydatki.Dobrze byłoby zaplanować wydatki – na przykład zakup nowego komputera – aby dopasować je do karty, której nagrody cash back wkrótce zmienią się w kategorię elektroniki. Zwykle otrzymasz wiadomość e-mail lub powiadomienie dotyczące konta (w zależności od ustawień powiadomień karty) z informacją o kwalifikujących się lub rotujących kategoriach nagród cash back, a także o terminach lub okresach kwalifikowalności.

   Oceń wartość nagród.Nagrody pieniężne można łatwo wymienić, ale punkty mogą być bardziej wartościowe. Wydawcy kart mogą oferować premię za punkty wykorzystane na ich rynkach internetowych.

   Co należy wiedzieć przed zarejestrowaniem się w celu uzyskania karty kredytowej typu cash back?

   Karta kredytowa typu cash back to świetny sposób na spożytkowanie wydatków na karcie. Jeśli co miesiąc spłacasz w całości swoje saldo – unikając w ten sposób odsetek i innych opłat – możesz być w stanie zgromadzić dużą liczbę nagród cash back każdego roku.

   Jeśli jednak masz saldo na swoich kartach, prawdopodobnie zapłacisz więcej miesięcznych odsetek niż zarobki w postaci nagród. Karty kredytowe typu cash back mogą być najbardziej odpowiednie dla konsumentów, którzy co miesiąc spłacają w całości swoje saldo.

   Postaraj się zrozumieć swoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy. Zanim zarejestrujesz się w celu uzyskania karty lojalnościowej, przyjrzyj się swoim zachowaniom związanym z wydatkami. Czy często jesz na mieście? Czy jesteś stałym gościem w hotelu? Kiedy zrozumiesz, jak wydajesz, możesz wybrać kartę, która pasuje do Twojego stylu życia i maksymalizuje Twoje nagrody. Rozejrzyj się, aby znaleźć najlepszą kartę dla siebie. Różne karty oferują nagrody w różnych kategoriach. Przeprowadź swoje badania, aby określić, która karta najlepiej pasuje do Twoich nawyków związanych z wydatkami i oferuje możliwość wykorzystania nagród w formacie, który lubisz.

   Porównaj oferty premii za zwrot gotówki z karty kredytowej

   Wielu wydawców kart oferuje bonus dla nowych członków karty kredytowej typu cash back. W przypadku kart, które oferują nagrody cash back, te bonusy mogą mieć formę wyciągu z wyciągu lub przedpłaconej karty debetowej. W przypadku kart z nagrodami opartymi na punktach na ogół otrzymasz punkty. Pamiętaj, że oferty bonusowe zazwyczaj wymagają wydania określonej kwoty w ciągu kilku miesięcy od otwarcia karty.