Jakie są korzyści z przystąpienia do SKOK?

Category: Credit Union
17 lutego 2021

Jeśli chodzi o decyzję, gdzie zatrzymać pieniądze, masz wybór. Dużym zainteresowaniem cieszą się duże banki – a dla wielu osób obcowanie z dużą, znaną instytucją finansową jest bardzo komfortowe.

W Addition Financial ludzie często pytają nas, dlaczego powinni dołączyć do unii kredytowej zamiast korzystać z tradycyjnego banku. Może jesteśmy stronniczy, ale uważamy, że przystąpienie do unii kredytowej niesie ze sobą wiele korzyści.

Mając to na uwadze, oto korzyści płynące z unii kredytowej, tak jak je widzimy.

Jesteś członkiem, a nie klientem

Jedną z największych różnic między bankiem a kasą kredytową jest to, że przystępując do unii kredytowej, stajesz się członkiem społeczności. Nasi dodatkowi członkowie finansowi są dla nas nie tylko pozbawionymi twarzy klientami. Są częścią rodziny.

Duże banki często postrzegają swoich klientów jako liczby. Podejmowane przez nich decyzje dotyczące opłat i obsługi klienta mają na celu uszczęśliwienie członków zarządu i zwiększenie ich zysków. Z kolei spółdzielcze kasy pożyczkowe są organizacjami typu non-profit. Ich celem jest uszczęśliwienie członków zamiast nadawania priorytetów wynikom finansowym.

Niższe opłaty

Jedną z kluczowych zalet kas jest to, że pobierają niższe opłaty niż banki. Jak powiedzieliśmy powyżej, banki muszą osiągać zysk, aby uszczęśliwić swoich akcjonariuszy. Regularnie podnoszą opłaty i osiągają zyski kosztem swoich klientów.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe ustalają przystępne opłaty, aby pomóc swoim członkom finansowo. Oczywiście mają koszty ogólne i muszą płacić pracownikom. Ale ponieważ zysk został usunięty z tej mieszanki, nacisk kładzie się na ułatwienie członkom dostępu do usług finansowych, których potrzebują, po przystępnej cenie.

Niższe oprocentowanie kredytów

Innym obszarem, w którym SKOK-i mają przewagę nad bankami, są ich stopy procentowe. Istnieją pewne aspekty stóp procentowych, które są kontrolowane przez Rezerwę Federalną, ale instytucje finansowe mają pewną swobodę w ustalaniu, ile pobierają.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe często oferują niższe oprocentowanie kredytów, w tym kredytów hipotecznych i samochodowych, niż banki. Mogą nawet oferować zachęty i obniżać stopy procentowe, jeśli członek zarejestruje się w celu automatycznego dokonywania płatności z konta rozliczeniowego. Innymi słowy, przystąpienie do spółdzielczej kasy pożyczkowej prawdopodobnie ułatwi kupno domu lub samochodu niż skorzystanie z tradycyjnego banku.

Wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych

Z drugiej strony, otwarcie konta oszczędnościowego lub konta depozytowego w kasie może przynieść Ci wyższe oprocentowanie pieniędzy niż to, które otrzymujesz w banku. Znowu jest to kwestia zysku. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są organizacjami non-profit.

Tam, gdzie bank może zminimalizować oprocentowanie, które płaci, aby poprawić wyniki finansowe, spółdzielcze kasy pożyczkowe stawiają interes swoich członków na pierwszym miejscu. Oznacza to, że zachęcają członków do oszczędzania pieniędzy w sposób, w jaki banki tego nie robią.

Kredyt na budowę (lub odbudowę)

Jedną z rzeczywistych wad pracy z dużym bankiem jest to, że często mają one bardzo surowe wymagania dotyczące kredytu. Zakwalifikowanie się do kredytu hipotecznego lub karty kredytowej może być trudne, jeśli masz ograniczony kredyt lub miałeś jakieś opóźnienia w płatnościach lub inne problemy w przeszłości.

Z kolei spółdzielcze kasy pożyczkowe często chętnie współpracują ze swoimi członkami, którzy są młodzi i mają ograniczony kredyt lub którzy przeżyli trudności finansowe i muszą odbudować swój kredyt. Na przykład członkowie Additional Financial mogą skorzystać z naszych usług, aby uzyskać dobry kredyt i starać się o uzyskanie kredytu hipotecznego lub samochodowego.

Gwarancje depozytów

Depozyty bankowe są ubezpieczone przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), która została utworzona po Wielkim Kryzysie, aby chronić pieniądze ludzi na wypadek upadłości banku. Być może słyszałeś, że depozyty kas nie są objęte FDIC.

Jednak depozyty kas są pokrywane przez inną organizację, National Credit Union Administration lub NCUA. NCUA ubezpiecza depozyty do 250 000 USD (tyle samo co FDIC). Jeśli wstąpisz do unii kredytowej, Twoje pieniądze będą chronione nawet w przypadku upadku unii kredytowej.

Dożywotnie członkostwo

Istnieją różne wymagania dotyczące członkostwa, od unii kredytowej do unii kredytowej, ale po przystąpieniu do unii kredytowej zostajesz członkiem na całe życie – nawet jeśli nie spełniasz już wymagań kwalifikacyjnych. Rozumiemy, że okoliczności życiowe się zmieniają.

Być może będziesz musiał posiadać konto, aby zostać członkiem – musisz skontaktować się ze swoją spółką kredytową, aby dowiedzieć się, jakie są wymagania.

Korzyści z unii kredytowej są oczywiste. Jako członek jesteś częścią rodziny – a nie tylko liczbą w arkuszu kalkulacyjnym. Tak nie jest w przypadku większości banków.

Aby dowiedzieć się więcej na temat otwierania rachunku czekowego Additional Financial, kliknij tutaj.