Jak zapłacić za coś Bitcoinem

Category: Bitcoin Jest
17 lutego 2021

Bitcoin istnieje już od dziesięciu lat. To wirtualna waluta, która stworzyła anonimowe konto, a zatem nie ma centralnego organu. Obecnie ludzie używają go do handlu i inwestycji. Na przykład może służyć do kupowania i sprzedawania produktów. Przykłady obejmują między innymi jedzenie, takie jak pizza, kawałek pepperoni, nieruchomości, gry wideo i oprogramowanie. Waluta jest obecnie akceptowana w różnych sklepach internetowych i fizycznych w zamian za ich produkty lub usługi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Miejsca, w których możesz używać bitcoinów.

Obecnie krypty są używane prawie wszędzie. Można go znaleźć m.in.w instytucjach, sklepach, organizacjach i firmach. Sprzedawcy detaliczni odmawiają bezpośredniej płatności w bitcoinach, ale zwykle oferują alternatywę za pomocą kart debetowych lub kredytowych, aby zamienić cyfrową walutę w zwykłe pieniądze. Najwygodniejszą i preferowaną metodą jest karta debetowa bitcoin, ponieważ jest w dużej mierze przyjęta. Ponownie sprzedawca otrzymuje stałą walutę. Dlatego powinieneś rozważyć zakup karty zapewniającej świetne kursy wymiany i wysoce akceptowaną w państwie.

Jak bezpieczna jest płatność za pomocą bitcoinówSystem bitcoin zapewnia przejrzystość transakcji. Każda dokonana płatność jest rejestrowana i publikowana w księdze. Krótko mówiąc, każdy może zobaczyć dokonaną transakcję. Czy gwarantuje bezpieczeństwo? Cóż, nie, tak nie jest. Weź przykład przelewu 200 $ z konta do nierozpoznanego tradera. To podejmowanie ryzyka, prawda? To samo dzieje się z wirtualnymi walutami, z niewielką różnicą, ale bardzo znaczącą. Transakcje w stałej walucie nie są łatwe ze względu na różnych pośredników, przez które przechodzą pieniądze, zanim dotrą do miejsca przeznaczenia.

Istnieje możliwość anulowania lub zablokowania transakcji w instancjach; błędy są realizowane. Z drugiej strony nie jest tak w przypadku bitcoinów. Brak organu centralnego lub sieci pośredniczących utrudnia anulowanie nieprawidłowo przeprowadzonych transakcji. Oznacza to, że zwrot pieniędzy, jeśli kwota została nieprawidłowo wysłana, nie może się zdarzyć lub jest prawie niemożliwy. Poniższe informacje mogą pomóc sprawdzić, co jest wymagane dla niektórych zabezpieczeń w przypadku dokonywania transakcji bitcoinowych;

Adres portfelaW przypadku osób dokonujących bezpośredniej płatności bitcoin na rzecz sprzedawcy upewnij się, że adres jest poprawny. Najpierw poproś o kod QR, aby połączyć lokalizację lub adres bitcoin. Skanowanie kodów QR jest nie tylko szybsze, ale i bezpieczniejsze w porównaniu do samodzielnego pisania.

Legalność sprzedawcyZgodnośćTransakcje poza łańcuchem można łatwo przeprowadzać, jeśli korzystasz z podobnej usługi portfela, jak Twoja.

W takim przypadku prośba o zwrot pieniędzy może być łatwiejsza, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak możesz płacić za pomocą bitcoinów?Korzystanie z aplikacji gotówkiZacznij od otwarciaportfela na iOS lub Androidi upewnij się, że usługa jest bezpieczna i bezpłatna zgodnie z przepisami. Adres bitcoin jest generowany automatycznie po zainstalowaniu aplikacji. Ładujesz portfel bitcoinami. Ładowanie odbywa się albo poprzez zakup bitcoinów, albo przenoszenie z jednego portfela do drugiego. Jeśli kupujesz, możesz mieć szybką dostawę bitcoinów z niższą prowizją za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych. Następnie wprowadź adres portfela odbiorcy bez względu na używaną wirtualną walutę. Możesz to zrobić skanując lub ręcznie kod QR. Bardziej płynną metodę oferuje użycie crypterium. Pozwala na użycie numeru telefonu komórkowego zamiast wprowadzania adresu portfela sprzedawcy. Następnie do sprzedawcy wysyłana jest wiadomość SMS zawierająca powiązany link.

Karta debetowa BitcoinZłóż zamówienie, aby poprosić o kartę debetową bitcoin. W grę wchodzą trzy czynniki, na przykład miejsce zamieszkania, używane waluty i kwota, jaką zapłacisz za swoją kartę. Jeśli zdecydujesz się na wybranie karty crypterium, przejdź do sekcji „karta i kliknij. Możesz

wybrać kartę Visa lub UnionPay. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w Raffles Credit. Gdy już znasz lepszą opcję, załaduj kartę bitcoinami. Przejdź do obszaru karty i dotknij „ załaduj ”, zanim wypełnisz wymaganą kwotę do doładowania. Następnie możesz teraz przesuwać palcem jak zwykle. W przypadku zakupów online po prostu wypełnij szczegóły płatności zgodnie z pytaniem. Sklepy fizyczne

przetworzą płatność po przesunięciu.

Metoda fakturowaniaNiektóre firmy otrzymują zapłatę na podstawie faktury. Niemniej jednak musisz wprowadzić kilka uwag. Na przykład upewnij się, że masz adres, zanim pozwolisz klientowi wysłać pieniądze. Najlepiej byłoby, gdyby kod QR zawierał duże i małe litery dla twojego klucza publicznego z wieloma niezorganizowanymi cyframi i literami. Ponownie, powinieneś dodać kwotę sugerowaną w bitcoinie do pieniędzy fiducjarnych lub dołączyć instrukcję, jak to obliczyć. Dzieje się tak ze względu na zmianę cen bitcoinów, która może skutkować stratami lub zyskami między tobą a twoim klientem. Jego usługi obejmują Invoiced, Coinkite, Blockonomics, Bitpay i Conify.

PrzyciskUsing the button is remarkable, especially by online businesses. They can receive payment manually, too, by offering buyers with your QR code or public key. If using an online payment method is possible by integrating on your site, a 'pay with bitcoin’ button. Many eCommerce companies are doing this. A few among them display button generators asking you to respond to questions on the provided form. Once you do that, the HTML line for copy pasting will emerge for use on your site. Even if it’s effortless to do, you’re advised to consult expert programmers to help accomplish the task.