Jak wpłacić gotówkę w banku internetowym

Category: Mieć Wpływ
17 lutego 2021

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Masz gotówkę? Wspaniały. Lub nie tak dobrze, jeśli chcesz zdeponować je na koncie bankowym online.

Najlepsze banki internetowe mają wysokie stopy oszczędności i niskie opłaty, co ogólnie czyni je atrakcyjnymi miejscami do lokowania pieniędzy. Wpłata gotówki wymaga kilku dodatkowych kroków, ale jest to wykonalne. Oto cztery sposoby.

1. Wpłać lokalnie, prześlij elektronicznie

Banki internetowe, takie jak Ally, Capital One 360 ​​i Discover, umożliwiają elektroniczne połączenie konta z innym kontem w tradycyjnym banku lub spółdzielczej kasie kredytowej. Jeśli ta powiązana instytucja ma lokalny oddział, dokonaj tam wpłaty gotówkowej. Następnie utwórz przelew elektroniczny, znany również jako przelew ACH, aby przesłać pieniądze do banku internetowego.

Wiele instytucji zezwala na bezpłatne transakcje ACH, chociaż ich ukończenie może zająć do trzech dni roboczych.

»Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj ankietę NerdWallet dotyczącą kosztów transferu, aby dowiedzieć się, które instytucje zezwalają na bezpłatne transfery, a które nie.

2. Kup przekaz pieniężny

Zamień swoją gotówkę w łatwy do zdeponowania czek, kupując przekaz pieniężny w lokalnym sklepie lub na poczcie, a następnie spraw, aby był płatny sobie. Jeśli Twój bank internetowy ma funkcję skanowania elektronicznego, możesz zrobić zdjęcie i przesłać przekaz pieniężny na swoje konto w celu dokonania wpłaty. Jeśli Twój bank nie ma tej funkcji, możesz wysłać ją pocztą do centrali banku w celu wpłaty.

Być może będziesz musiał uiścić niewielką opłatę za przekaz pieniężny – często mniej niż 2 USD – o wartości do 1000 USD. Ale miałbyś bezpieczną alternatywę dla gotówki, która jest jednym z głównych powodów zakupu przekazu pieniężnego. W przypadku kwot większych niż 1000 USD może być konieczne wykonanie czeku kasjerskiego w banku, który zwykle kosztuje kilka dolarów więcej.

»Chociaż depozyty gotówkowe nie są mocną stroną dla banków internetowych, wysokie stawki i brak opłat mogą to nadrobić. Sprawdź przewodnik NerdWallet po najlepszych kontach czekowych online.

NerdWallet ułatwia zarządzanie finansami

Śledź swoje wydatki, zdolność kredytową, a nawet znajdź nowe sposoby oszczędzania.

3. Wpłać gotówkę do połączonego bankomatu

Niektóre – ale nie wszystkie – banki internetowe mogą przyjmować depozyty za pośrednictwem bankomatów przyjmujących gotówkę. Zapytaj swoją instytucję, czy opcja bankomatu jest dostępna. Na przykład za pomocą konta czekowego lub oszczędnościowego Capital One 360 ​​możesz wpłacić gotówkę w automacie w jednej z kawiarni Capital One lub oddziałach banków w kilku stanach i kilku miastach w całym kraju. Inny bank, Radius Bank, należy do dwóch sieci bankomatów przyjmujących wpłaty, noszących logo NYCE lub MoneyPass.

Porównaj internetowe konta oszczędnościowe Capital One 360, Radius Bank i American Express.

»Chcesz porównać najlepsze oprocentowanie kont oszczędnościowych? Sprawdź listę najlepszych stawek oszczędnościowych NerdWallet

4. Doładuj gotówkę na doładowywaną przedpłaconą kartę debetową

Aby często dokonywać wpłat gotówkowych, rozważ zakup doładowywalnej przedpłaconej karty debetowej i połączenie jej z kontem bankowym online. Następnie możesz doładować kartę w niektórych sklepach i wykonać przelew ACH do swojego banku internetowego. Karta American Express Bluebird (przeczytaj recenzję Bluebird firmy NerdWallet) umożliwia na przykład dodawanie gotówki w większości kas Walmart bez żadnych opłat.

Ale są wady: wiele kart pobiera opłaty za depozyty u innych sprzedawców, a niektóre mają dodatkowe opłaty, takie jak miesięczne opłaty członkowskie, które zjadają Twoje saldo. Skorzystaj z przewodnika NerdWallet, aby porównać opcje przedpłaconych kart debetowych przed podjęciem decyzji o ich zakupie.

Banki internetowe są zoptymalizowane pod kątem transakcji online, więc przelewy elektroniczne, a nawet wpłaty czeków mobilnych są często bardzo proste. Tak nie jest w przypadku gotówki, ale istnieją sposoby, aby ostatecznie przechowywać pieniądze na koncie online. Może to wymagać trochę wysiłku, ale będzie tego warte następnym razem, gdy pojawi się plik banknotów.

Również w bankowości
Zanurz się jeszcze głębiej w bankowości

Kalkulator odsetek

użytkownika Tony Armstrong

Kalkulator odsetek składanych NerdWallet pokaże Ci, o ile Twoje oszczędności i inwestycje mogą wzrosnąć w czasie.

Jak wybrać bank

przez Melissa Lambarena

4 sposoby na większe oprocentowanie pieniędzy

użytkownika Spencer Tierney

Zyskaj wyższy zwrot, przechowując pieniądze na wysokodochodowym rachunku oszczędnościowym lub czekowym, drabinie CD lub spółdzielczej spółce kredytowej.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, dostawcę usług lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812