Jak inwestować w fundusze powiernicze

Category: Twoje Pieniądze
17 lutego 2021

d3sign / Getty Images

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak inwestować w fundusze, na szczęście jest tylko kilka kluczowych punktów, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz. Chociaż fundusze inwestycyjne są używane przez doradców inwestycyjnych i profesjonalnych zarządzających pieniędzmi na całym świecie, fundusze inwestycyjne mogą być najlepszymi typami inwestycji dla początkujących, ponieważ są zdywersyfikowane i proste, co oznacza, że ​​inwestorzy wszelkiego rodzaju mogą odnieść sukces bez dużych umiejętności i czasu. lub pieniądze.

Jak działają fundusze powiernicze

Fundusz wspólnego inwestowania to rodzaj inwestycji, który umożliwia inwestorom łączenie ich środków w jedną profesjonalnie zarządzaną inwestycję. Fundusze inwestycyjne mogą inwestować w akcje, obligacje, gotówkę lub inne aktywa. Te bazowe typy papierów wartościowych, zwane holdingami, łączą się w jeden fundusz wzajemny, zwany także portfelem.

Zanim kupisz fundusz powierniczy

Zanim wybierzesz fundusz do zakupu, będziesz musiał poświęcić trochę czasu na poznanie podstaw i przestudiowanie przewodnika po najlepszych praktykach inwestowania w fundusze. Sukces w prawie wszystkim i wszystkim, co chcesz osiągnąć, zaczyna się od wiedzy, co robić, a czego nie .

 • Nie stresuj się: inwestowanie w fundusze inwestycyjne jest znacznie łatwiejsze niż myślisz. Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok.
 • Oszczędzaj pieniądze: we wszechświecie istnieją tysiące funduszy inwestycyjnych, ale bardzo niewiele z nich pozwala inwestorom rozpocząć grę z kwotą mniejszą niż 1000 USD. Twoje możliwości znacznie się rozszerzają, gdy masz co najmniej 3000 USD. Zbuduj więc oszczędności do co najmniej 1000 $ przed zakupem funduszy inwestycyjnych. Keep It Simple: nie rób rzeczy bardziej skomplikowanych, niż powinny. Najbardziej doświadczeni (i uczciwi) inwestorzy powiedzą Ci, że nie potrzebujesz żadnych egzotycznych inwestycji ani dużej liczby funduszy inwestycyjnych, aby odnieść sukces.Rozważ najlepsze fundusze dla początkujących

  Wybór najlepszych funduszy inwestycyjnych dla początkujących nie jest kwestią znalezienia najlepszych inwestorów dnia. Zamiast tego początkujący powinni znać swoje cele i plany inwestycyjne oraz przygotować się do długoterminowej strategii.

 • Kup fundusze bez obciążenia: fundusz bez obciążenia to fundusz, który nie pobiera obciążenia, którym może być prowizja (ładowanie od przodu) lub warunkowa odroczona opłata za sprzedaż (CDSC lub obciążenie zwrotne).
 • Zacznij od jednej z najlepszych firm oferujących fundusze bez obciążenia : Istnieje wiele dobrych towarzystw funduszy bez obciążenia, ale dwie z najlepszych to Vanguard i Fidelity. Skorzystaj z jednej z dyskontowych firm brokerskich: Brokerzy dyskontowi, tacy jak Schwab i TD Ameritrade, mogą być inteligentnym, niedrogim sposobem na uzyskanie dostępu do tysięcy różnych funduszy inwestycyjnych. Weź pod uwagę fundusze indeksowe S&P 500: Aby uprościć sprawę i założyć, że jesteś inwestorem długoterminowym, możesz rozważyć skorzystanie z funduszu indeksowego S&P 500, który inwestuje w setki największych spółek w Stanach Zjednoczonych. Zawsze możesz dodać do swojego portfela później, aby uzyskać większą dywersyfikację.Określ swój cel inwestycyjny i zacznij inwestować

  Zanim zainwestujesz, dobrze jest wiedzieć, dlaczego inwestujesz. Nazywa się to celem inwestycyjnym. Aby dowiedzieć się, jaki jest Twój cel inwestycyjny, zadaj sobie następujące pytania:

 • Jaki jest cel twoich pieniędzy?
 • Co chcesz, żeby to zrobiło?Ile masz czasu, zanim będziesz potrzebować tych pieniędzy?Jakie ryzyko jesteś skłonny podjąć, aby osiągnąć ponadprzeciętne zyski?Chcesz, aby Twoje pieniądze rosły, czy chcesz zachować ich aktualną wartość?Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci określić horyzont czasowy inwestycji i tolerancję ryzyka, które są podstawowymi elementami określania celu inwestycyjnego.

  Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności skontaktujesz się z wybraną przez siebie towarzystwem funduszy inwestycyjnych i wybierzesz swój pierwszy fundusz. Możesz to łatwo zrobić przez Internet lub zadzwonić pod bezpłatny numer i porozmawiać z przedstawicielem.

  Po wykonaniu tych kroków i nie czujesz się komfortowo, gdy robisz rzeczy samodzielnie, rozważ spotkanie z doradcą inwestycyjnym.

  Zastrzeżenie: Informacje na tej stronie służą wyłącznie do dyskusji i nie powinny być interpretowane jako porady inwestycyjne. W żadnym wypadku informacje te nie stanowią zalecenia kupna lub sprzedaży papierów wartościowych.