Jak często aktualizuje się Twój wynik kredytowy?

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Bycie na szczycie swojej zdolności kredytowej to mądra decyzja finansowa, zwłaszcza że tak wiele możliwości finansowych w życiu koncentruje się wokół tych informacji. Na takie rzeczy, jak kupno domu, wynajęcie mieszkania i znalezienie pracy, może mieć wpływ Twoja zdolność kredytowa.

Wiedza o tym, kiedy punkty kredytowe są aktualizowane, oznacza, że ​​możesz regularnie sprawdzać je w swoim harmonogramie. W ten sposób nie sprawdzasz go częściej niż musisz, co może być frustrujące i tracić czas. Podczas gdy większość ludzi będzie chciała po prostu sprawdzić swoją zdolność kredytową kilka razy w roku, jeśli aktywnie pracujesz nad poprawą wyniku lub próbujesz usunąć błędy z raportu kredytowego, sprawdzanie tego tak często, jak to możliwe, staje się niezbędne.

Spis treści

Twoja ocena kredytowa jest aktualizowana, gdy otrzyma nowe informacje

Krótka odpowiedź brzmi: Twoja ocena kredytowa jest aktualizowana mniej więcej raz w miesiącu, ale może to być bardziej skomplikowane. Twoja ocena kredytowa jest oparta na informacjach przekazanych przez wszystkich pożyczkodawców, wierzycieli, banki i inne powiązania finansowe (wynajmującego, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, a nawet IRS) do trzech głównych biur kredytowych (TransUnion, Equifax i Experian).

Oznacza to, że po aktualizacjiraportukredytowego Twojaocenakredytowa jest aktualizowana odruchowo. Jeśli żadne nowe informacje nie zostaną zgłoszone za każdym razem, gdy prosisz o ocenę zdolności kredytowej, liczba pozostanie taka sama. Na przykład, jeśli spłacasz pożyczkę, miesiąc później pożyczka jest nadal spłacana i nie ma nowych działań płatniczych do zgłoszenia. Ten pożyczkodawca nie ma już nowych informacji do dostarczenia do biur.

Kiedy aktualizuje się raporty kredytowe?

Ponieważ wyniki kredytowe opierają się całkowicie na raportowaniu informacji, prawdziwe pytanie brzmi: „Kiedy raporty kredytowe są aktualizowane?

Zależy to od tego, ile aktualnie posiadasz linii kredytowych i innych długów oraz jak często z nich korzystasz; jest to znane jako wykorzystanie kredytu. Zależy to również od firm, którym jesteś winien pieniądze i jak często przesyłają one swoje informacje do biur informacji kredytowej.

Niektóre informacje są wysyłane natychmiast, na przykład gdy ktoś kieruje trudne zapytanie do Twojego raportu kredytowego w celu rozważenia udzielenia pożyczki lub karty kredytowej. Informacje te są natychmiast dodawane do raportu kredytowego i mogą wpływać na Twoją zdolność kredytową niemal w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, jeśli masz zbyt wiele trudnych zapytań w swoim raporcie kredytowym, możesz obserwować, jakspadaz tego powodu twoja zdolność kredytowa . Dzieje się tak, ponieważ trudne zapytania to często osoby sprawdzające raport kredytowy w celu autoryzacji pożyczki. Jeśli masz wiele trudnych pytań, oznacza to, że potrzebujesz pieniędzy i szukasz wielu miejsc, w których możesz je zdobyć. Takie zachowanie jest ostrzeżeniem i obniża zdolność kredytową.

Inne rodzaje informacji są wysyłane tylko raz w miesiącu, a może nawet raz na kilka miesięcy. Nie ma prawa mówiącego, że firmymusząprzesyłać swoje informacje do biur informacji kredytowej w określonym terminie. Firmy te nie muszą również zgłaszać się do wszystkich trzech biur, co oznacza, że ​​niektóre raporty kredytowe mogą być dokładniejsze niż inne. Zgłaszanie odbywa się na zasadzie dobrowolności.

Konkluzja: średni czas aktualizacji raportu kredytowego to raz w miesiącu. Zazwyczaj po wysłaniu miesięcznej płatności kartą kredytową (lub jakiejkolwiek płatności związanej z zadłużeniem) do biura informacji kredytowej wysyłana jest informacja, że ​​Twoje konto jest „aktualne. Ewentualnie, jeśli nie wyślesz płatności na czas i nie dotrzymasz terminu, to konto może pojawić się w raportach jako „przeterminowane do następnego miesiąca, kiedy informacje zostaną ponownie zaktualizowane. Jest to jeden z powodów, dla których ważne jest, aby terminowo regulowaćwszystkiepłatności: nawet jeśli jesteś trochę w tyle, wpływ na Twój wynik może zostać spotęgowany przez normalny harmonogram raportowania.

Oczyść swój raport kredytowy.

Jak często należy sprawdzać swoją zdolność kredytową?

Bycie na szczycie zdrowia swojego kredytu jest ważne, ale nie jest to coś, co powinno pochłonąć twoje życie. Dla przeciętnej osoby powinieneś naprawdę sprawdzać swoją zdolność kredytową tylko kilka razy w roku. Tak naprawdę ma to na celu upewnienie się, że nikt nie ukradł twojej tożsamości lub że jakiś wielki błąd nie zrujnuje twojego kredytu.

Jeśli aktywnie próbujesz zbudować swój kredyt, będziesz chciał częściej sprawdzać swój wynik. W ten sposób możesz zobaczyć, co działa, a co nie. W tym scenariuszu sprawdzanie zdolności kredytowej raz w miesiącu jest idealne. Będziesz mógł zobaczyć, czy to, co robisz, działa, i odpowiednio dostosować swoje plany, aby jak najszybciej poprawić swój wynik.

Gdzie sprawdzasz swój wynik ma znaczenie

Istnieje wiele różnych sposobów i miejsc uzyskania zdolności kredytowej. Tylko kilka miejsc to: Twój bank, strony internetowe z wynikami kredytowymi, same biura kredytowe, doradcy finansowi i nie tylko. Podczas uzyskiwania oceny kredytowej ważne jest, aby wiedzieć, jak aktualny jest raport kredytowy osoby analizującej dane, skąd go otrzymała i jaką metodę stosuje, aby uzyskać zdolność kredytową.

Na przykład, jeśli otrzymasz jedną ocenę kredytową bezpośrednio z biura, a drugą z banku, mogą wystąpić pewne wahania. Może to być spowodowane tym, że bank ma starszy raport kredytowy i nie zaktualizował swoich danych lub całkowicie wyciągnął raport z innego biura.

Należy również pamiętać, że każdy raport w inny sposób uwzględnia pewne czynniki kredytowe. Może to również prowadzić do różnic między wynikami kredytowymi. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, skąd pochodzą informacje potwierdzające Twoją zdolność kredytową. Dopóki wiesz o tym i będziesz na bieżąco ze swoją zdolnością kredytową, możesz mieć dobre pojęcie o tym, co musisz zrobić, aby uzyskać lub utrzymać dobrą zdolność kredytową.

Dowiedz się, jak sprawdzić swój wynik i co to oznacza, w naszym centrum zasobów dotyczących oceny zdolności kredytowej. Jeśli znajdziesz błędy w swoim raporcie kredytowym, wyślij pismo w sprawie sporu do biur informacji kredytowej.

Ben Allen jest niezależnym twórcą treści i marketerem cyfrowym, który wierzy w pomaganie małym firmom w osiągnięciu sukcesu. Wolny czas spędza, chwaląc się swoimi dwiema córkami, jedząc pizzę z nadzieniem i grając w gry wideo.