Harmonogram zwrotu podatku – kiedy otrzymasz zwrot podatku

Harmonogram zwrotu podatku – kiedy otrzymasz zwrot podatku
Category: Musisz Mieć
16 października 2020

Data modyfikacji: 30 sierpnia 2020 r

Kiedy możesz spodziewać się zwrotu podatku? Cóż, to zależy od tego, kiedy i jak składasz podatki. Ogólnie rzecz biorąc, IRS zauważa, że ​​większość zwrotów pieniędzy wydaje w ciągu 21 dni od otrzymania formularzy zeznania podatkowego. Ale jeśli ubiegasz się o ulgę podatkową na zarobki lub dodatkową ulgę podatkową na dziecko, zwrot pieniędzy może zająć trochę więcej czasu.

I pamiętaj, że ten proces i czas są oparte na tym, kiedy IRS faktycznie otrzyma twoje formularze podatkowe i jak zdecydujesz się otrzymać płatność. Jeśli złożysz e-maila z podatkami i zdecydujesz się otrzymać zwrot w formie bezpośredniej wpłaty, otrzymasz go szybciej niż w przypadku złożenia wniosku w formie papierowej i otrzymania zwrotu w formie czeku papierowego.

Spis treści:

Czy koronawirus wpłynie na rozliczenia podatkowe i zwroty?

Poinformowano, że IRS może opóźnić termin składania zeznań podatkowych na 15 kwietnia z powodu pandemii koronawirusa. Ale nie jest pewne, kiedy i czy faktycznie nastąpi, ani jak długo termin zostanie przedłużony.

Należy również zauważyć, że wcześniejsze doniesienia wskazują, że nie powinno być opóźnień w zwrotach podatku.

Harmonogram zwrotów na rok 2020

IRS faktycznie co roku publikował wykres z harmonogramem zwrotów, w zależności od daty przyjęcia zwrotu. Ze względu na nowsze procedury audytowe już tego nie robią. Możemy jednak dokonać całkiem dobrego oszacowania na podstawie wyników z ostatnich lat. Mimo to weź te informacje z przymrużeniem oka i zapoznaj się z następną sekcją, aby dowiedzieć się, jak uzyskać status konkretnego zwrotu.

Jeśli IRS przyjmie Twoje zeznanie podatkowe do:Twoja wpłata bezpośrednia może zostać wysłana, gdy tylko:Lub Twój czek papierowy może zostać wysłany, gdy tylko:
1/27 2/7 2/14
2/3 2/14 2/21
2/10 2/21 2/28
2/18 2/28 3/6
2/24 3/6 3/13
3/2 3/13 3/20
3/9 3/20 3/27
3/16 3/27 4/3
3/23 4/3 4/10
3/30 4/10 4/17
4/6 4/17 4/24
4/13 4/24 5/1
4/20 5/1 5/8

Sprawdź status zwrotu

Powyższa tabela może pomóc w oszacowaniu, kiedy otrzymasz zwrot pieniędzy. Ale jeśli ciekawi Cię rzeczywisty stan zwrotu, możesz go łatwo znaleźć również w Internecie.

Wejdź na www.irs.gov/refunds i kliknij „Sprawdź stan mojego zwrotu”. Tam wprowadź swój numer ubezpieczenia społecznego lub numer ITIN, status zgłoszenia i kwotę zwrotu widoczną w zeznaniu podatkowym.

Musisz mieć dokładną kwotę zwrotu, więc upewnij się, że patrzysz na swoje zeznanie podatkowe, gdy wysyłałeś je do IRS. Po wprowadzeniu tych informacji będziesz mógł zobaczyć stan faktycznego zwrotu podatku, dzięki czemu będziesz mógł oszacować, kiedy dotrą Twoje pieniądze.

Co zrobić z tym zwrotem

Zapisz to!

Czy masz już plany zwrotu podatku, gdy nadejdzie? Jeśli nie, możesz rozważyć zajęcie się niektórymi z najważniejszych celów finansowych. Możesz go użyć do spłaty zaciągniętego długu o wysokim oprocentowaniu lub możesz przeznaczyć go na cel oszczędnościowy, nad którym pracujesz od jakiegoś czasu.

Inną opcją jest zapisanie go na wysokooprocentowanym koncie oszczędnościowym, takim jak Citi Accelerate Savings . Przy RRSO 1,00% Twoje oprocentowanie nie będzie dużo lepsze niż w przypadku konta oszczędnościowego. Citi Accelerate Savings to doskonała opcja na przechowywanie funduszu awaryjnego lub innego rachunku długoterminowego.

Zainwestuj swoje pieniądze

Inną świetną opcją radzenia sobie z pieniędzmi ze zwrotu podatku jest ich zainwestowanie. Wpłacanie pieniędzy na rachunek inwestycyjny może poważnie wpłynąć na Twoją finansową przyszłość.

Dopiero zaczynasz inwestować? Sprawdź opcje, takie jak Betterment i Wealthfront, które ułatwiają sprawdzenie, ile i gdzie powinieneś zainwestować. Szczególnie dla kobiet Ellevest to kolejna korzystna opcja na rozpoczęcie inwestycji.

Niezależnie od tego, kiedy nadejdzie Twoje zeznanie podatkowe, upewnij się, że masz plan dobrze go wykorzystać, aby nie spowolnić go w sposób, który nie przyspieszy twoich postępów finansowych w 2020 roku!