Dlaczego powinienem rozważyć inwestowanie?

Category: Karty Kredytowej
17 lutego 2021

We współczesnym świecie istnieją dwa sposoby zarabiania pieniędzy. Pierwszym sposobem jest uzyskanie dochodu, pracując dla siebie lub dla kogoś innego. Innym sposobem na powiększenie majątku jest inwestowanie aktywów, aby ich wartość rosła w czasie. Niezależnie od tego, czy inwestujesz w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, opcje, kontrakty futures, metale szlachetne, nieruchomości, małe firmy, czy też kombinację wszystkich powyższych, celem jest wygenerowanie gotówki. Może to przybrać formę wzrostu wartości inwestycji, dochodu z dywidend, sprzedaży przedsiębiorstwa lub innego zdarzenia związanego z płynnością.

Kluczowe wnioski
 • Dwa główne sposoby, w jakie jednostka może generować pieniądze, to zarabianie pieniędzy lub powiększanie aktywów poprzez inwestycje.
 • Inwestycje mogą obejmować szereg wyborów, w tym akcje, obligacje, fundusze wspólnego inwestowania, fundusze notowane na giełdzie i nieruchomości.Cele inwestycyjne jednostki zależą od jej dochodu, wieku i tolerancji na ryzyko.Zarządzanie celami inwestycyjnymi

  Cele jednostki zależą od wielu czynników, które mogą obejmować wiek, dochód i profile ryzyka. Wiek można dalej podzielić na następujące trzy kategorie:

 • Młody i rozpoczynający karierę
 • Budowanie w średnim wieku i rodzinneWiek emerytalny i samodzielnośćSegmenty te często tracą swoje oceny w odpowiednim wieku, a osoby w średnim wieku rozważają inwestycje po raz pierwszy lub osoby starsze są zmuszone do budżetowania, wykorzystując dyscyplinę, której brakowało im jako młodzi dorośli.

  Dochód stanowi naturalny punkt wyjścia do planowania inwestycji, ponieważ nie możesz inwestować tego, czego nie masz. Pierwsza praca młodego dorosłego wywołuje alarm, zmuszając do podejmowania decyzji dotyczących składek IRA, oszczędności lub rachunków na rynku pieniężnym oraz poświęcenia potrzebnego do zrównoważenia rosnącej zamożności z pragnieniem gratyfikacji. Nie martw się zbytnio o niepowodzenia w tym okresie, takie jak przytłoczenie pożyczkami studenckimi i płatnościami samochodowymi lub zapominanie, że Twoi rodzice nie płacą już miesięcznego rachunku karty kredytowej.

  Outlook definiuje pole gry, na którym działamy podczas naszego życia, oraz wybory wpływające na zarządzanie majątkiem. Planowanie rodziny znajduje się na szczycie tej listy dla wielu osób, a pary zastanawiają się, ile dzieci chcą, gdzie chcą mieszkać i ile pieniędzy potrzeba, aby osiągnąć te cele. Oczekiwania związane z karierą często komplikują te obliczenia, ponieważ osoby z wyższym wykształceniem cieszą się zwiększoną siłą zarobkową, podczas gdy ci, którzy utknęli na niskopoziomowych stanowiskach, są zmuszeni do cięcia, aby związać koniec z końcem.

  Nigdy nie jest za późno, aby zostać inwestorem. Możesz być w średnim wieku, zanim zdasz sobie sprawę, że życie toczy się szybko i wymaga planu radzenia sobie ze starością i emeryturą. Strach może przejąć kontrolę, jeśli będziesz czekać zbyt długo na ustalenie celów inwestycyjnych, ale powinno to zniknąć, gdy wprowadzisz plan w życie. Pamiętaj, że wszystkie inwestycje rozpoczynają się od pierwszego dolara, niezależnie od wieku, dochodów czy perspektyw. To powiedziawszy, ci inwestujący od dziesięcioleci mają tę przewagę, że rosnące bogactwo pozwala im cieszyć się stylem życia, na który inni nie mogą sobie pozwolić.

  Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest wysłanie dzieci na studia, czy emeryturę na jachcie na Morzu Śródziemnym, inwestowanie jest niezbędne do osiągnięcia życiowych celów finansowych.