Dlaczego nie mogę dostać kredytu hipotecznego? 5 powodów, dla których kupujący w domu nie mogą się kwalifikować

Category: Oceny Zdolności
17 lutego 2021

Grupa Re / Max Realty

Masz pytania dotyczące kupna lub sprzedaży domu?

Jakie są główne powody, dla których potencjalni nabywcy nie są w stanie uzyskać kredytu hipotecznego?

Dlaczego nie mogę dostać kredytu hipotecznego – 5 powodów, dla których kupujący dom nie mogą się kwalifikować

Jednym z pierwszych i najważniejszych kroków w procesie zakupu domu jest uzyskanie zgody na kredyt hipoteczny. Brak zgody na kredyt hipoteczny przed zakupem domu może prowadzić do wielu zmarnowanego czasu, rozczarowania i złamanych serc.

Nie ma sensu kupować domów, zanim nie dowiesz się, jak drogi jest dom, który możesz kupić, jeśli w ogóle jest to obecnie możliwe. Większość ludzi nie patrzy na BMW, gdy ich miesięczny budżet na płatność za samochód wynosi 250 dolarów, to po prostu nie ma sensu!

Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących kupna domu pochodzi od kupujących, którzy nie mogą obecnie otrzymać kredytu hipotecznego. Często nie wiedzą, dlaczego! Cóż, w rzeczywistości istnieje kilka bardzo częstych powodów, dla których potencjalni nabywcy domu nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego.

W tym artykule omówimy 5 najczęstszych powodów, dla których kupujący nie może kwalifikować się do kredytu hipotecznego . Dla kupujących, którzy nie są w stanie uzyskać kredytu hipotecznego, ważne jest, aby zrozumieli powód (powody), aby mogli popracować nad ich pokonaniem.

1.) Niska ocena kredytowa

Jednym z głównych czynników związanych z uzyskaniem zgody na kredyt hipoteczny jest ocena zdolności kredytowej kupujących. Rodzaj produktu hipotecznego i wytyczne pożyczkodawców określą, jaka powinna być ocena kredytowa kupujących.

Jednym z największych powodów, dla których potencjalni nabywcy nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego, są niskie wyniki kredytowe. Ocena kredytowa kupujących określi nie tylko szanse, że kupujący może otrzymać kredyt hipoteczny, ale także może wpłynąć na stopę procentową i kwotę wymaganego ubezpieczenia hipotecznego.

Na przykład jedną z zalet pożyczek mieszkaniowych FHA jest to, że pozwalają one na niższą ocenę kredytową niż w przypadku konwencjonalnego produktu hipotecznego. W zależności od pożyczkodawcy, kupujący z wynikiem około 620 mogą uzyskać zgodę na pożyczkę FHA.

Zła wiadomość jest taka, że ​​niska ocena kredytowa może być powodem, dla którego kupujący nie może dostać kredytu hipotecznego. Dobra wiadomość jest taka, że ​​niskie wyniki kredytowe można poprawić, podejmując odpowiednie kroki.

Istnieją dziesiątki wskazówek dotyczących poprawy zdolności kredytowej, o których powinieneś wiedzieć, jeśli Twoja ocena kredytowa jest zbyt niska, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Jeśli nie możesz uzyskać kredytu hipotecznego z powodu niskiej zdolności kredytowej, nie oznacza to, że nigdy nie będziesz w stanie tego zrobić!

2.) Brak historii zatrudnienia

Szkicowa lub brak historii zatrudnienia jest powodem, dla którego nabywcy domu nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego!

Kolejnym powodem, dla którego kupujący nie mogą uzyskać zgody na kredyt hipoteczny, jest brak historii zatrudnienia lub historia zatrudnienia nie jest wystarczająco spójna. Podobnie jak w przypadku wytycznych dotyczących oceny zdolności kredytowej, w zależności od rodzaju kredytu hipotecznego, który kupujący próbuje uzyskać, określą wymagania dotyczące historii zatrudnienia.

Jednym z najczęstszych mitów dotyczących kredytów hipotecznych jest to, że kupujący zawsze muszą mieć 2-letnią historię zatrudnienia, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Nie zawsze tak jest, ponieważ istnieją wyjątki, które mogą zrobić niektórzy pożyczkodawcy.

Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawca hipoteczny będzie chciał, aby kupujący miał solidną i spójną historię pracy. Duże luki w zatrudnieniu, zmieniające się dziedziny pracy lub różnice w przepracowanych godzinach to jedne z największych sygnałów ostrzegawczych dla kredytodawców hipotecznych i mogą spowodować, że kupujący nie będzie mógł uzyskać kredytu hipotecznego.

3.) Za mało zaoszczędzonych pieniędzy

Dostępnych jest kilka produktów hipotecznych, które umożliwiają kupującemu zakup domu bez lub za niewielką opłatą. Prawda jest jednak taka, że ​​jest więcej produktów hipotecznych dostępnych dla kupujących, którzy mają trochę pieniędzy na zaliczkę.

Częstym powodem, dla którego kupujący nie jest w stanie uzyskać kredytu hipotecznego, jest to, że nie ma wystarczająco zaoszczędzonych pieniędzy. Jeśli nie możesz skorzystać z jednego z produktów hipotecznych o niskiej lub zerowej spłacie, będziesz potrzebował zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Jeśli nie masz żadnych zaoszczędzonych pieniędzy i nie możesz kwalifikować się do otrzymania kredytu hipotecznego bez obniżenia ceny, jest mało prawdopodobne, że w chwili obecnej będziesz w stanie uzyskać kredyt hipoteczny. W takim przypadku istnieje wiele kreatywnych sposobów oszczędzania na zaliczkę na zakup domu, które pomogą Ci zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, aby uzyskać zgodę na kredyt hipoteczny.

Możliwe jest również, że kupujący ma wystarczającą kwotę na zaliczkę, ale niewystarczającą rezerwę. W zależności od rodzaju kredytu hipotecznego i pożyczkodawcy może być wymagane posiadanie dostępnych rezerw po opłaceniu zaliczki i kosztów zamknięcia.

Niektórzy nabywcy domu nie mogą otrzymać kredytu hipotecznego, ponieważ ich pożyczkodawca wymaga określonej kwoty dostępnej kwoty, a po prostu nie mają wystarczających oszczędności!

4.) Zbyt duże zadłużenie

Zbyt duże zadłużenie to częsty powód, dla którego kupujący nie może uzyskać kredytu hipotecznego

Bardzo ważnym czynnikiem, który bierze się pod uwagę, gdy kupujący stara się kwalifikować do kredytu hipotecznego, jest stosunek zadłużenia do dochodu. Każdy rodzaj kredytu hipotecznego ma inne wytyczne co do wysokości miesięcznego zadłużenia, jakie pozwalają kupującemu unieść.

Innym powodem, dla którego kupujący nie może dostać kredytu hipotecznego, jest zbyt duże zadłużenie. Kupujący mający zbyt duże zadłużenie to jeden z najgorszych błędów w kredytach hipotecznych i trzeba być świadomym wszystkich swoich długów.

Jeśli nie możesz uzyskać kredytu hipotecznego, ponieważ masz zbyt duży dług, dobrą wiadomością jest to, że jest to jedna z łatwiejszych rzeczy do naprawienia. Zawsze zaleca się, aby przygotowując się do uzyskania kredytu mieszkaniowego, nie zaciągać żadnego dodatkowego długu, jeśli to możliwe.

Jeśli absolutnie potrzebujesz zaciągnąć dodatkowe długi, sugerujemy, abyś wcześniej porozmawiał z doradcą hipotecznym, aby nie był to powód, dla którego nie możesz uzyskać kredytu hipotecznego.

5.) Złożone, mylące lub niewiarygodne źródła dochodów

Dochód kupujących odgrywa ogromną rolę w tym, czy są w stanie uzyskać kredyt hipoteczny. Kredytodawcy hipoteczni uwielbiają kredytobiorców, którzy mają stabilny, stały i możliwy do prześledzenia dochód.

Innym częstym powodem, dla którego kupujący nie może uzyskać kredytu mieszkaniowego, jest fakt, że ma on złożone, zagmatwane lub zawodne źródła dochodu. Jest to bardzo częsty powód, dla którego nabywcy domów na własny rachunek nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego.

Jeśli nie możesz uzyskać kredytu hipotecznego, ponieważ Twoje dochody nie są spójne lub możliwe do prześledzenia, powinieneś uzyskać poradę od pożyczkodawcy lub brokera na temat dalszych kroków. Jest możliwe, że zwykły list z wyjaśnieniami od pracodawcy może wystarczyć do uzyskania skomplikowanych lub mylących dochodów.

Końcowe przemyślenia

Jeśli obecnie nie jesteś w stanie uzyskać kredytu hipotecznego, nie oznacza to, że nigdy nie będziesz mógł go otrzymać! Po odmowie udzielenia kredytu hipotecznego należy podjąć pewne ważne kroki.

Poniżej znajdują się niektóre z najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci w uzyskaniu kredytu hipotecznego w przyszłości.

 1. Stale monitoruj i poprawiaj swoją zdolność kredytową.
 2. Zaoszczędź na zaliczkę i koszty zamknięcia.Jeśli to możliwe, nie zaciągaj dodatkowych długów.Zbierz ważne dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego, takie jak odcinki wypłaty i wyciągi bankowe.Miej pozytywne nastawienie i zrozum, że tylko dlatego, że nie możesz teraz dostać kredytu hipotecznego, nie oznacza, że ​​nigdy nie będziesz w stanie.Inne zasoby, które pomogą Ci uzyskać kredyt hipoteczny
  • Jak pożyczki studenckie wpływają na uzyskanie kredytu hipotecznego
  • Jak działają odwrócone kredyty hipoteczne za pośrednictwem Billa GassettaNajczęstsze pytania dotyczące kredytów hipotecznychFakty o pożyczkach mieszkaniowych VA przez Luke’a SkarJaka jest różnica między wstępną akceptacją kredytu hipotecznego a wstępną kwalifikacjąJeśli kupujesz dom w Rochester i nie możesz uzyskać kredytu hipotecznego, musisz wiedzieć, dlaczego! Powyższe 5 powodów, dla których nabywcy domu nie mogą kwalifikować się do kredytu hipotecznego, to najczęstsze, ale zdecydowanie nie wszystkie. Ważne jest, aby współpracować z najlepszą firmą hipoteczną w Rochester, aby uzyskać fantastyczne porady. Jeśli szukasz dobrego pożyczkodawcy hipotecznego w Rochester, skontaktuj się ze mną, a z przyjemnością połączę Cię z jednym!

   O autorach: Powyższy artykuł „Dlaczego nie mogę dostać kredytu hipotecznego? 5 powodów, dla których kupujący w domu nie mogą się zakwalifikować został napisany przez Kyle’a Hiscocka z Hiscock Sold Team w RE / MAX Realty Group. Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu, jeśli myślisz o sprzedaży lub zakupie, chcielibyśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem.

   Obsługujemy następujące obszary Greater Rochester NY: Irondequoit, Webster, Penfield, Pittsford, Fairport, Brighton, Greece, Gates, Hilton, Brockport, Mendon, Henrietta, Perinton, Churchville, Scottsville, East Rochester, Rush, Honeoye Falls, Chili i Victor NY.

   2017-2019, Kyle Hiscock. Wszelkie prawa zastrzeżone.