Dlaczego moja transakcja Bitcoin oczekuje tak długo?

Category: Jeśli Twoja
17 lutego 2021

Jeśli czytasz ten post, zakładam, że podobnie jak wielu innych, wysłałeś transakcję bitcoin i byłeś trochę zdezorientowany, dlaczego po kilku godzinach jest ona nadal wyświetlana jako „niepotwierdzona lub „oczekująca. Chodzi mi o to, że transakcje Bitcoin mają być natychmiastowe, prawda?

W tym poście chcę spróbować wyjaśnić w bardzo prosty sposób, jak działa transakcja Bitcoin i dlaczego opłata, którą dołączasz do każdej transakcji, ma kluczową rolę w tym, jak długo zajmie transakcja, aby przejść przez sieć. Oto, co się dzieje, gdy wysyłasz komuś Bitcoiny. Za każdym razem, gdy wysyłasz komuś Bitcoiny, transakcja przechodzi przez różne komputery obsługujące protokół Bitcoin na całym świecie, które zapewniają, że transakcja jest prawidłowa. Po zweryfikowaniu transakcji „czeka w Mempool (tj. W stanie „zawieszenia).

Zasadniczo czeka na odebranie przez górnika Bitcoin i zawarcie bloku transakcji na Blockchain. Dopóki nie zostanie odebrany, jest traktowana jako „transakcja niepotwierdzona lub „transakcja oczekująca. Nowy blok transakcji jest dodawany do Blockchain średnio co 10 minut. Ponieważ jednak ostatnio ze względu na wzrost cen jest tak wiele transakcji, a blok może zawierać tylko skończoną liczbę transakcji, nie wszystkie transakcje są pobierane natychmiast. Musisz więc poczekać pewien czas, aż górnik zdecyduje się wybrać transakcję spośród wszystkich siedzących w mempool.

Gdy transakcja zostanie włączona do bloku, otrzyma pierwsze potwierdzenie i nie jest już oczekująca. Po dodaniu kolejnego bloku transakcji otrzyma kolejne potwierdzenie i tak dalej…. Jest krótki film wyjaśniający to: Jak możesz upewnić się, że transakcja zostanie uwzględniona w następnym bloku? Prosty.

Dodając do niego wystarczająco dużą opłatę za wydobycie. Widzisz, jednym ze sposobów, w jaki górnicy otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę, jest pobieranie opłat za różne transakcje. Więc naturalnie woleliby najpierw uwzględnić transakcje z najwyższymi opłatami. Jeśli Twoja opłata jest wystarczająco wysoka – transakcja zostanie zrealizowana szybciej. Jak możesz sprawdzić, jaka jest właściwa opłata? Opłaty naliczane są według wielkości transakcji. Każda transakcja ma rozmiar, podobnie jak rozmiar pliku. Rozmiar zależy od wielu czynników, którymi w tej chwili nie będę się zajmować. Najszybsza i najtańsza opłata transakcyjna wynosi obecnie 60 satoshi / bajt.

Więc jeśli na przykład twoja transakcja ma 257 bajtów, będziesz musiał zapłacić 257 * 60 = 15.420 Satoshi jako opłatę transakcyjną, aby zostać uwzględnionym w następnym bloku. Więc teraz prawdopodobnie pytasz „Jak obliczyć wielkość mojej transakcji? Nie możesz, przynajmniej nie bez rozległej wiedzy o tym, jak działa Bitcoin. Twój portfel ma to za Ciebie zrobić. Większość dzisiejszych portfeli albo automatycznie doda wymaganą opłatę, aby transakcja została potwierdzona tak szybko, jak to możliwe, lub pozwoli Ci wybrać jedną z różnych opłat w zależności od żądanego czasu potwierdzenia (np. Szybko, średnio, wolno).

Ponieważ jednak nie chciałbym zostawiać Cię w zawieszeniu, postanowiłem przedstawić przegląd tego, jak najpopularniejsze portfele w okolicy radzą sobie z opłatami:

Tutaj znajduje się szczegółowe wyjaśnienie opłat za Bitcoin.