Dlaczego klienci Bank of America są pytani o status obywatelstwa?

17 lutego 2021

BoA ma zamrożone konta osób, które nie odpowiedziały.

31 sierpnia 2018 o godz. 10:06

Bank of America pyta swoich klientów o ich status obywatelski, a wielu klientów podobno zamroziło ich konta za odmowę odpowiedzi lub pozorowanie odpowiedzi „niepoprawnie. W odpowiedzi inni klienci atakują korporację i zamykają swoje konta.

W przypadku Saeeda Moshfegha doktorant z irańskiego Uniwersytetu w Miami został poinformowany przez lokalny oddział, że jego dokumentacja jako „studenta zbliżającego się do ukończenia studiów jest błędna, według Miami Herald. Jego konto zostało następnie zamrożone, co uniemożliwiło mu opłacenie czynszu na początku tego miesiąca. Moshfegh utrzymuje, że bank nie rozumie, jakich formularzy potrzebuje i że dostarczył im odpowiednią dokumentację.

W lipcu, według Kansas City Star , para z Kansas zdecydowała się nie odpowiadać na przesyłkę pocztową Bank of America z pytaniem o status obywatelstwa. Kiedy ich konto zostało zamrożone, Josh Collins, który urodził się w Wichita, skontaktował się z bankiem i podobno ponownie zapytano go o obywatelstwo.

Według Splintera Bank of America zareagował na zamrożenie rachunków, stwierdzając, że „prawo wymaga, aby prowadził pełną i dokładną dokumentację wszystkich naszych klientów. Po skontaktowaniu się z klientami, jeśli bank otrzyma odpowiedź, powiedział, że może „ograniczyć konto, dopóki nie potwierdzimy, że jest zgodne z wymogami regulacyjnymi.

„… [Możemy] okresowo żądać informacji zgodnie z wymogami prawa i regulacji. Nie dotyczy to wyłącznie Bank of America. Tego typu działania informacyjne nie są niczym nowym, a informacje muszą być aktualne. Dlatego okresowo kontaktujemy się z klientami, tak właśnie zrobiliśmy w tym przypadku. Z biegiem czasu docieramy do wszystkich klientów, aby zweryfikować ich dane, nie tylko do konkretnych klientów – czytamy w oświadczeniu.

Wydaje się, że kilka osób, w tym jeden z pracowników Splinter, napotkało tę samą linię pytań i zapytano ich, czy mają podwójne obywatelstwo i zaktualizowali swój numer ubezpieczenia społecznego. Według Univision Seattle, Bank of America powiedział w kwietniu, że planuje poprosić wszystkich klientów o zaktualizowanie ich statusu obywatelskiego w firmie. Tweety z września 2017 r. Pokazują, że ludzie tweetują w Bank of America i pytają, dlaczego kwestionowany jest ich status obywatelski.

@BofA_Help dlaczego Bank of America pyta, czy mam podwójne obywatelstwo?

Ciekawe… dlaczego nie mogę zapłacić kartą kredytową bez podania mi statusu obywatelstwa w tym miesiącu?

@BofA_Help Miałem kredyty hipoteczne i karty kredytowe w @BankofAmerica i TERAZ pytasz, czy mam podwójne obywatelstwo? #dyskryminacja

Czy możesz mi powiedzieć, dlaczego Twoja witryna wciąż domaga się znajomości obywatelstwa i zawodu?

Dlaczego potrzebujesz tych informacji?

Co ty z tym robisz?

I dlaczego ludzie mieliby z tobą korzystać z usług bankowych, jeśli ciągle pytasz o informacje, do których nie masz prawa?

Zamykam moje konta BofA, ponieważ zapytali mnie, czy mam podwójne obywatelstwo. Żaden z ich pieprzonych interesów. https://t.co/B1kJB3fC8Q

Poszedłem sprawdzić saldo, a BofA dał mi alert, aby zweryfikować mój status obywatelstwa. Ktoś jeszcze?

– Sharon „Donna Houston (@sharon_houston) 14 czerwca 2018 r

Dlaczego BofA pyta o mój status obywatelstwa i w jakim kraju mieszkam, aby zamknąć jedną z jej kart kredytowych i przenieść linię kredytową dostępną na tej karcie na inną kartę kredytową BofA?

– supererogatory masochizm (@PatBlanchfield) 30 sierpnia 2018

W tym czasie Bank of America powiedział również Univision Seattle, że „nie wolno im prawnie świadczyć usług osobom z krajów, przeciwko którym USA są objęte sankcjami gospodarczymi, ale zezwalają klientom z podwójnym obywatelstwem na korzystanie z ich usług, jeśli mają obywatelstwo kraj objęty sankcjami.

Obecnie Bank of America oświadczył, że „wymaga jedynie identyfikacji i zgłaszania podejrzanych transakcji oraz utrzymywania i aktualizowania informacji o klientach i od dziesięciu lat pyta o obywatelstwo. Nie powiedziano jej, że ma zbierać więcej informacji od klientów, powiedział rzecznik Heraldowi .

„Regulowani federalnie czy nie, inni klienci Bank of America nie podchodzą lekko do tego pytania. Wielu mówi, że jest w trakcie anulowania transakcji z firmą, twierdząc, że polityka banku jest antyimigrancka i ksenofobiczna.

od 2011 roku zignorowałem moją kartę kredytową BofA, myśląc, że anulowanie zaszkodzi mojej zdolności kredytowej.

cóż, pieprzyć to gówno. Wezmę moje szanse.

odwołany na dobre dzisiaj z powodu polityki antyimigranckiej i faszystowskiej @ BankofAmerica. https://t.co/p7n0qI7fQy

A teraz muszę w końcu zamknąć konto @BofA_Help i przenieść je do unii kredytowej. Zamrażanie kont „podejrzanych o cudzoziemców? FU!

ohey @BankofAmerica mam u ciebie konto od prawie 20 lat i zamknę je, gdy tylko wpłacę kolejną wypłatę, ponieważ jest to nieuzasadnione https://t.co/Xdh1B8giu0

Hej @BofA_Help, to świetny sposób na utratę klientów.

Dzisiaj zamkniemy nasze konta – wszystkie.

Jak określasz, kto Twoim zdaniem jest obywatelem?

Czy tylko obywatele USA mogą prowadzić interesy z Twoim bankiem bez obawy o przejęcie aktywów?

Kto może zatrzymać pieniądze klienta – ty? https://t.co/yxqRkzZCat

Collins i jego żona Jessica Salazar Collins powiedzieli, że zmienią też banki.

Samantha GrassoSamantha Grasso jest byłą pisarką IRL dla Daily Dot, zajmującą się imigracją. Jej prace ukazały się w AJ +, Vox, Splinter, Los Angeles Magazine i Austin Monthly.

Gwiazda Teen Wolf Tyler Posey ogłasza konto OnlyFans z nagą reklamą na Instagramie

Czarny student zawieszony za posiadanie broni BB w swojej sypialni podczas wirtualnych zajęć

Nagranie z kamery ciała zaprzecza policyjnym oświadczeniom o śmierci Breonny Taylor

Dziewczyna Bad Bunny została oskarżona o oszustwo – a jego fani to tracą