Czy elitarne karty kredytowe są tego warte?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Podsumowanie

Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest znakomita, zarabiasz dużo i dużo wydajesz, możesz wygrać elitarną kartę kredytową, która zapewnia korzyści premium – po ekstremalnych kosztach

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Główne banki wypuszczają coraz więcej zaawansowanych kart, często z rocznymi opłatami w wysokości 450 USD lub więcej. Pomimo wysokiej ceny, karty te często mają sens dla klientów z doskonałym kredytem, ​​którzy nie zatrudniają kamerdynerów lub nie parkują Rolls-Royce’ów w garażu.

Dzieje się tak dlatego, że korzyści – które często obejmują rabaty na podróże, dostęp do poczekalni na lotniskach i ogromne skrytki częstych mil lotniczych – mogą być warte znacznie więcej niż nawet największe opłaty roczne.

Najnowsza karta premium, która pojawiła się w miksie, to Chase Sapphire Reserve, odsłonięta w niedzielę. Obejmuje roczną opłatę w wysokości 450 USD, 100000 punktów Chase Ultimate Rewards po wydaniu 4000 USD w ciągu trzech miesięcy, a także roczny rabat w wysokości 300 USD na wydatki podróżne i jednorazowy kredyt w wysokości 100 USD na Global Entry, amerykański program dla klientów i ochrony granic, który umożliwia podróżni do prędkości przez linie bezpieczeństwa na lotniskach i odprawy celne. (Zobacz recenzję Chase Sapphire Reserve.)

Kierowanie na podróżników o dużych dochodach

Chase dołącza do innych dużych banków, w tym Citi i Barclays, które w ostatnich latach dodały podobne luksusowe karty o wysokiej wartości na rynku od dawna zdominowanym przez American Express. Karty są przeznaczone dla osób o wysokich dochodach i posiadających doskonałe środki, które często podróżują.

„American Express odkrył tych ludzi dawno temu, a teraz większe banki mówią: \ u2018Dlaczego nie my? – mówi Ali Raza, dyrektor CCG Catalyst, firmy konsultingowej specjalizującej się w bankowości. „Te karty oferują bardzo bogate nagrody, zazwyczaj znacznie wyższe niż te, które otrzymuje Joe Schmoe.

Tak drogie, jak te karty, nie są nawet najbardziej elitarne. Niektóre nawet droższe – takie jak legendarna karta Centurion Card American Express (podobno z opłatą inicjacyjną w wysokości 5000 USD i opłatą roczną w wysokości 2500 USD) – są dostępne tylko na zaproszenie lub są dostępne tylko dla klientów bankowości prywatnej dużych banków.

Oczywiście te karty z przedziału 450 $ nie są dla wszystkich. Ankiety stale pokazują, że większość posiadaczy kart, nawet tych zamożnych, woli zwrot gotówki niż podróż w nagrodę. Osoby ze średnim kredytem lub osoby, które nie wydają dużo pieniędzy, mogą się nie kwalifikować. Minimalne wydatki mogą być trudne do osiągnięcia. Osoby przyzwyczajone do przenoszenia miesięcznych sald przekonają się, że odsetki pochłoną wszelkie nagrody.

„Szukają segmentu klientów, w którym ludzie szukają ekskluzywnych nagród – mówi Tiffany Montez, starszy analityk w firmie doradztwa bankowego Aite Group. „Ludzie mogą być skłonni zapłacić wyższą roczną opłatę, jeśli otrzymają odpowiedni rodzaj nagród odpowiadający ich stylowi życia.

Montez mówi, że nie przewiduje eksplozji wysokodolarowych kart, ponieważ są one atrakcyjne dla tak niewielkiej części populacji.

Wzrost liczby dostępnych kart elitarnych pojawia się również, gdy niektórzy wydawcy rozprawiają się z osobami ubiegającymi się o karty z historią „ubijania kart kredytowych z nagrodami – ubiegania się o karty, wypierania im nagród, a następnie zamykania ich i powtarzania tego procesu.

Czy warto płacić więcej? \ U2028

Oczywiście większość ludzi nie potrzebuje karty o wysokiej wartości. Istnieje wiele poziomów kart:

  • Bez opłat zwykła wanilia bez nagród.
  • Karty, które oferują proste, proste nagrody i bez opłat.
  • Karty z rocznymi opłatami w przedziale od 50 do 100 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa opłata, tym większe korzyści.

Wybór właściwej karty

Aby ustalić, czy przejście na kolejny poziom karty kredytowej jest dobrym pomysłem, najpierw ustal, czy niedrogie konto z nagrodami wystarczy.

Wiele banków wydaje karty bez rocznej opłaty, które oferują również doskonałą obsługę klienta, podwyższone ubezpieczenie i ochronę gwarancyjną oraz przyzwoity ładunek atrakcyjnych nagród za podróże i zakupy.

Nadal chcesz lub potrzebujesz dodatków związanych tylko z kontami elitarnymi? Przejrzyj płatne karty kredytowe na rynku, przeanalizuj korzyści każdej z nich i porównaj je z ich rocznymi kosztami. Wybierz właściwy i możesz wyjść na przód, jeśli zmaksymalizujesz korzyści.

Na przykład, jeśli dużo podróżujesz i chcesz odpocząć w klubach lotniskowych tylko dla członków, dowiedz się, ile wynosi opłata członkowska linii lotniczej. (Zwykle jest to około 400 USD rocznie, czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje przeciętna elitarna karta kredytowa).

Dan Nainan, zawodowy komik i aktor, który często jest w ruchu, mówi, że karta, dzięki której dostaje się do klubów Delta, jest dla niego tego warta, pomimo wysokiej rocznej opłaty.

„Moją główną motywacją jest klub lotniczy. Jest luksusowy. A gdybym musiał zapłacić, byłaby taka sama cena karty, więc dlaczego nie?

Te produkty premium mogą być cenione, ale ich zalety są praktyczne dla wielu posiadaczy kart.

Erica Sandberg przyczyniła się do powstania tego raportu.

Treść redakcyjna na tej stronie opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Tony Mecia jest niezależnym pisarzem biznesowym z Charlotte w Karolinie Północnej. Oprócz swoich artykułów dla CreditCards.com, Tony pisze także dla różnych publikacji handlowych i ogólnodostępnych oraz firm. Jako reporter i redaktor w Charlotte Observer zdobył nagrody „Best in Business od Society of American Business Editors and Writers za swoje relacje z branży lotniczej i tekstylnej.

Co dalej?

Wydawcy kart kredytowych przenoszą nagrody na „platformy

Wydawcy kart kredytowych w coraz większym stopniu konsolidują swoje programy nagród, aby umożliwić dokonywanie zakupów punktowych w różnych kategoriach dla wielu kart.