Co zrobić po spłacie zadłużenia na karcie kredytowej

Category: Linii Kredytowej
17 lutego 2021

Jeśli udało Ci się spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, oto co powinieneś zrobić dalej.

W gospodarce, w której 18 milionów Amerykanów jest bezrobotnych w wyniku pandemii koronawirusa, jeśli udało Ci się ciężko pracować i spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, powinieneś uważać się za szczęściarza. Jednak, pomijając szczęście, może to być również kłopotliwa sytuacja.

Po spłaceniu długów wiele osób zastanawia się, co dalej powinni zrobić, aby poprawić swoją sytuację finansową. Jeśli jesteś jednym z nich, przeczytaj poniżej.

Oto cztery wskazówki, co zrobić po spłacie zadłużenia na karcie kredytowej. Uzbrojony w tę wiedzę powinieneś czuć się pewnie w swojej zdolności do decydowania o swoim kolejnym celu finansowym.

Nie zamykaj kart kredytowych

Zbadaj lepsze karty nagród

Oceń swoje inne długi

Zbuduj fundusz awaryjny

1. Nie zamykaj kart kredytowych

Gdy w końcu spłacisz zadłużenie na karcie kredytowej, możesz ulec pokusie, aby anulować swoje karty i trzymać się karty debetowej. Jednak wierz lub nie, ale może to przynieść więcej szkody Twojej historii kredytowej niż pożytku. Rozumiemy przez to, że może to obniżyć współczynnik wykorzystania kredytu.

Twój współczynnik wykorzystania kredytu jest miarą tego, ile kredytu używasz w danym momencie w porównaniu z całkowitym kredytem, ​​który masz do dyspozycji. Współczynnik ten stanowi 30% całkowitej oceny kredytowej i ogólnie najlepiej jest utrzymywać go na jak najniższym poziomie.

Mając to na uwadze, jeśli zamkniesz swoje karty, zmniejszysz całkowitą kwotę kredytu, który jest dla Ciebie dostępny, i podniesiesz współczynnik, co negatywnie wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Ponadto będziesz chciał uważać, aby nie zamknąć najstarszej linii kredytowej, ponieważ może to również zaszkodzić Twojemu wynikowi.

2. Zbadaj lepsze karty nagród

W rzeczywistości, teraz, gdy nie musisz już martwić się o płacenie znacznie więcej niż minimalna kwota płatności kartą kredytową każdego miesiąca, możesz zechcieć zbadać pomysł otwarcia karty lojalnościowej. Są szanse, że teraz będziesz mieć do dyspozycji lepsze opcje.

Możesz użyć Credible, aby przeglądać karty kredytowe i jakie korzyści z nimi wiążą.

Karty nagród dzielą się na trzy główne kategorie:

Karty nagród milowych

W przypadku kart cashback procent każdej wydanej kwoty zostanie Ci wypłacony. Karty nagród milowych pozwalają gromadzić mile, które można wykorzystać na zakupy podróżne. A karty punktowe pozwalają zdobywać punkty, które mogą przybrać formę wielu walut wymiany.

To powiedziawszy, przed otwarciem nowej karty należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, upewnij się, że znasz różne oprocentowanie karty. Będziesz także chciał się upewnić, że możesz sobie pozwolić na opłacenie rocznej opłaty za kartę, jeśli taka istnieje.

Jeśli jesteś gotowy na nową kartę, odwiedź Credible, aby porównać opcje karty lojalnościowej i ich pożyczkodawców. Możesz także skorzystać z bezpłatnego interaktywnego narzędzia Credible, które umożliwia filtrowanie według typu karty.

3. Oceń swoje inne długi

Mimo że zadłużenie na karcie kredytowej nie jest już możliwe, prawdopodobnie masz inne długi, które zasługują na Twoją uwagę i uwagę. Rozważ refinansowanie kredytów studenckich, aby skonsolidować swoje długi w jedną miesięczną płatność lub refinansowanie kredytu hipotecznego, aby skorzystać z obecnych rekordowo niskich stóp procentowych.

Po refinansowaniu zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby spłacić te pożyczki powyżej minimalnej kwoty spłaty. Dzięki temu szybciej spłacisz swoje długi i zrobisz kolejny krok bliżej do całkowitego uwolnienia się od długów.

Jeśli jesteś zainteresowany refinansowaniem pożyczki studenckiej lub kredytu hipotecznego, Credible może pomóc Ci połączyć się z pożyczkodawcami, którzy mogą Ci pomóc.

Na przykład możesz podłączyć żądaną kwotę pożyczki i szacunkową ocenę kredytową do tabeli stawek Credible, aby zobaczyć, do jakich stawek refinansowania kredytu studenckiego się kwalifikujesz.

4. Zbuduj fundusz awaryjny

Na koniec możesz rozważyć wykorzystanie pieniędzy, które były przeznaczone na zadłużenie karty kredytowej, aby rozpocząć tworzenie funduszu awaryjnego. W 2019 r.AARP odkrył, że 53% Amerykanów żyje bez funduszu ratunkowego, co nie jest idealne, biorąc pod uwagę głęboki wpływ, jaki pandemia koronawirusa wywarła na całą gospodarkę.

Bez względu na to, ile pieniędzy masz obecnie w banku, nigdy więcej nie zaszkodzi. Mądrość Konwencji mówi, że powinieneś dążyć do tego, aby mieć wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie od 3 do 6 miesięcy wydatków zaoszczędzonych w dowolnym momencie. Chociaż na początku może się to wydawać szczytnym celem, pamiętaj, że każdy mały postęp się sumuje.

Podsumowując

W gospodarce, w której miliony ludzi borykają się z trudnościami finansowymi i kredytowymi, jeśli miałeś szczęście spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, jesteś w stosunkowo dobrej kondycji. Mimo to nigdy nie zaszkodzi podsumowanie swojej sytuacji finansowej i ocena, co możesz zrobić, aby poprawić swoją stabilność finansową.

Mając to na uwadze, nie wahaj się zbadać bezpłatnych zasobów, takich jak Credible, aby sprawdzić, które karty kredytowe i pożyczkodawcy najlepiej pasują do Twojej obecnej sytuacji.