Co to jest APR na karcie kredytowej?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 8 lipca 2020 /
 • 4 minuty czytaniaMonkey Business Images / Shutterstock.com

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  APR oznacza roczną stopę procentową. Jest to kwota odsetek naliczana na Twoim koncie kredytowym, gdy masz saldo. Twoja APR jest określana na podstawie raportu kredytowego. Jeśli Twoja zdolność kredytowa mieści się w przedziale od dobrego do doskonałego, prawdopodobnie będziesz mieć niższy APR niż ktoś, kto ma ocenę wiarygodną lub niższą. Twoja APR służy do określenia Twojej stopy procentowej, czyli kwoty odsetek naliczanych na Twoim saldzie podczas cyklu rozliczeniowego. Wszystkie karty kredytowe, z wyjątkiem kart obciążeniowych, mają APR. To powiedziawszy, wiele kart kredytowych oferuje wstępny okres 0% RRSO, który waha się od 6 do 21 miesięcy.

  Jak działa APR

  Twoja APR to stopa bazowa używana do obliczania stopy procentowej. Odsetki są naliczane codziennie do sald karty kredytowej. Aby obliczyć stopę procentową, wystarczy podzielić RRSO przez 365 (liczbę dni w roku). Na przykład, jeśli Twoja RRSO wynosi 18 procent, Twoja stawka dzienna wynosi .00049 (.18 / 365). Jest to kwota, która będzie dodawana do Twojego nowego salda każdego dnia, dopóki nie zostanie spłacona.

  Jeśli co miesiąc płacisz w całości rachunek karty kredytowej, nie zobaczysz wpływu APR. Zamiast tego będziesz mógł skorzystać z okresu karencji na nowe zakupy. Okresy karencji rozpoczynają się wraz z końcem cyklu rozliczeniowego i kończą się wraz z terminem następnej płatności. Zwykle trwają około 21 dni i są to okres, w którym można spłacić nowe zakupy bez naliczonych odsetek. Okresy karencji dotyczą tylko kont z saldem 0 USD. Dopóki spłacasz w całości swoją kartę kredytową za każdym razem, gdy z niej korzystasz, będziesz w stanie utrzymać swój okres karencji.

  Jeśli jednak jesteś jednym z wielu Amerykanów, którzy mają saldo na swojej karcie kredytowej, wpłynie na Ciebie APR. Kwota będzie zależeć od wielkości Twojego salda i kwoty, jaką będziesz płacić za saldo każdego miesiąca. Według stanu na wrzesień 2019 r. Średni dług odnawialny dla amerykańskiego gospodarstwa domowego wynosił 6849 USD. Spójrz na poniższą tabelę, aby zobaczyć, jak utrzymywanie tego salda i dokonywanie minimalnych miesięcznych płatności wpłynie z czasem na APR.

  Minimalna opłata miesięczna Harmonogram spłaty Całkowite odsetki 207,87 $37 miesięcy641 $207,87 $43 miesiące2,013 $207,87 $57 miesięcy4800 $

  Uwaga: dane zakładają minimalną miesięczną płatność w wysokości 3 procent.

  Ten wykres przedstawia średnie saldo większości amerykańskich gospodarstw domowych przy użyciu kalkulatora wypłat karty kredytowej Bankrate. Skorzystaj z kalkulatora, aby dowiedzieć się więcej o saldzie karty kredytowej i czasie, jaki zajmie jej spłata.

  Różne rodzaje APR

  RRSO, którą większość ludzi zna, to APR ich zakupu. Istnieje jednak wiele różnych APR, które można zastosować do konta karty kredytowej. Oto najważniejsze z nich, które powinieneś znać.

  RRSO wprowadzające : Jest to promocyjne oprocentowanie oferowane w pierwszych miesiącach otwarcia nowej karty kredytowej. Zwykle jest stosowany do zakupów i przelewów sald. Zwykle będzie niższa niż normalna stawka i często może wynosić zero procent. Gdy to się skończy, do salda na Twoim koncie zostaną zastosowane standardowe stopy procentowe.

  Zakup APR : Jest to stopa procentowa stosowana do wszystkich zakupów dokonanych za pomocą Twojej karty. Kwota ta zostanie naliczona za każdym razem, gdy użyjesz karty, aby coś kupić, czy to online, czy w sklepie.

  Saldo transferu APR : Jest to stopa procentowa stosowana do salda, które przenosisz z jednej karty na drugą. Przelewy salda często mają tymczasową promocyjną stawkę, która trwa kilka miesięcy. Po tym okresie do pozostałego salda zostanie zastosowana normalna stawka.

  Cash Advance APR : Jest to stopa procentowa stosowana przy pożyczaniu gotówki na karcie kredytowej. Stawka ta jest zwykle wyższa niż RRSO zakupu i zazwyczaj nie ma okresu karencji. Jest to również stawka zwykle stosowana do czeków wygodnych.

  APR kary : jest to stopa procentowa stosowana w przypadku naruszenia warunków korzystania z usługi. Ma również zastosowanie, gdy płatność jest opóźniona o ponad 60 dni. Zwykle jest to najwyższy APR, który można zastosować na koncie.

  Stała a zmienna APR

  Innym aspektem APR, który należy zrozumieć, jest to, że może być stała lub zmienna. Stała APR to taka, która prawie nigdy się nie zmienia. Wyjątkiem może być sytuacja, w której opóźnienie w płatności wynosi ponad 60 dni lub jeśli stała RRSO była częścią oferty wstępnej. Bardzo rzadko można znaleźć kartę kredytową oferującą stałą RRSO. Najczęściej twoja karta kredytowa będzie miała zmienną APR. Zmienna stopa APR zmienia się wraz ze zmianą stawki podstawowej.

  Zaletą stałej stawki jest to, że Twoja stawka jest zablokowana na pewien czas. To sprawia, że ​​planowanie płatności jest łatwe, ponieważ zawsze znasz swoją stawkę. Jednak stawki stałe są zwykle promocyjne, co oznacza, że ​​po upływie określonego czasu stawka będzie zmienna. Stałe stawki również nie są tak naprawdę stałe, a wystawca karty może je zmienić, jeśli zechce. Jedynym warunkiem takiej zmiany jest to, że emitent musi Cię powiadomić.

  Przy zmiennej stopie procentowej Twoja stopa może wzrosnąć, ale może również spaść. Kwota kursu jest powiązana z rynkiem, którego możesz obserwować, aby mieć pojęcie, czego możesz się spodziewać z miesiąca na miesiąc. Chociaż zmienna stopa procentowa może nie zapewniać przewidywalności stałej stopy, daje możliwość płacenia mniejszych odsetek, gdy rynek dokonuje redukcji. Karty kredytowe o zmiennym oprocentowaniu są również normą, co oznacza, że ​​możesz szukać przez chwilę, zanim znajdziesz arkusz o stałym oprocentowaniu.

  Podsumowując

  Twoja APR jest kluczowym elementem zrozumienia rachunku karty kredytowej. Jeśli nie planujesz nosić salda na karcie kredytowej, nie będziesz musiał się o to zbytnio martwić. Jeśli jednak należysz do wielu osób, które mają saldo na karcie kredytowej, zrozumienie RRSO znacznie ułatwi budżetowanie miesięcznych płatności kartą kredytową.

  6849 USD przy 5,9% RRSO 6849 USD przy 14,9% RRSO 6849 USD przy 24,9% RRSO