co się stanie, gdy pęknie bańka kredytu studenckiego

Category: Dzięki Czemu
17 lutego 2021

Polecana historia

Jak wyjść z zadłużenia kredytu studenckiego w przypadku bankructwa

Autor: Guest Editorial, Money Morning – 6 czerwca 2013 r

Indeks artykułów
 • Jak wyjść z zadłużenia kredytu studenckiego w przypadku bankructwa
 • Student prawa odsłania tajemnicę likwidacji zadłużenia studenckiego w przypadku bankructwaJak pożyczki studenckie stały się bonusem rządowym o wartości 120 miliardów dolarówStraszna rzeczywistość bańki kredytu studenckiego na 5 wykresachBańka pożyczki studenckiej to kolejny subprimeJak wyjść z zadłużenia kredytu studenckiego w przypadku bankructwa

  Autor: Guest Editorial, Money Morning – 6 czerwca 2013 r

  Każdy, kto zastanawia się, jak wyjść z zadłużenia z tytułu pożyczki studenckiej – lub zastanawia się, czy rzesza dłużników studenckich może próbować to zrobić – musi to przeczytać.

  Wczoraj pisałem o sprawie Michaela Hedlunda, nieudanego studenta prawa, który był w stanie spłacić 58 000 dolarów ze swoich kredytów studenckich w 10-letniej akcji upadłościowej.

  Przed sprawą Hedlunda powszechnie akceptowano, że z długu studenckiego można wyjść tylko na dwa sposoby: spłacić go lub umrzeć.

  Ale dziewiąty obwód uważnie przyjrzał się okolicznościom Hedlunda. Okazało się, że spłacił swoje pożyczki w dobrej wierze, a spłata pełnej kwoty byłaby nadmiernym utrudnieniem dla Hedlunda i jego rodziny.

  Sąd uznał Hedlunda za „idealnego dłużnika, więc usprawiedliwił dużą część jego długu.

  Jeśli jesteś dłużnikiem studenckim, ty również możesz mieć przyzwoitą szansę na spłacenie długu studenckiego w przypadku upadłości, ale tylko wtedy, gdy jesteś idealnym dłużnikiem studenckim.

  Ale co sprawia, że ​​jest idealnym dłużnikiem?

  Student prawa odsłania tajemnicę likwidacji zadłużenia studenckiego w przypadku bankructwa

  Autor: Guest Editorial, Money Morning – 5 czerwca 2013 r

  Przyjęta mądrość mówi, że istnieją tylko dwa (raczej otrzeźwiające) sposoby na zmniejszenie ciężaru długu studenckiego: spłacenie go lub odejście z tego ziemskiego świata.

  22 maja Dziewiąty Okręgowy Sąd Apelacyjny zlikwidował 58 000 dolarów zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego dla byłego studenta prawa w postępowaniu upadłościowym, wysyłając wstrząs przez niegdyś nieprzepuszczalną fasadę spłaty zadłużenia z tytułu kredytów studenckich.

  Dziesięć lat temu orzeczenie może przerwać bańkę pożyczek studenckich wartych biliony dolarów.

  Jak pożyczki studenckie stały się bonusem rządowym o wartości 120 miliardów dolarów

  David Zeiler, zastępca redaktora, Money Morning @DavidGZeiler – 16 maja 2013 r

  Biznes był dobry dla rządu federalnego, jeśli chodzi o pożyczki studenckie.

  W ciągu ostatnich pięciu lat kredyty studenckie przyniosły Departamentowi Edukacji zyski w wysokości 120 miliardów dolarów.

  Najnowsze prognozy Kongresowego Biura Budżetowego (CBO) wskazują, że pożyczki studenckie na rok podatkowy 2013 wyniosły 48,6 miliarda dolarów – pomogła w tym zmiana w 2010 roku, która wyeliminowała pośredników i uczyniła Departament Edukacji bezpośrednim pożyczkodawcą dla wszystkich rządów. pożyczki zabezpieczone.

  Oznacza to, że rząd osiągnie w tym roku większe zyski z pożyczek studenckich niż jakakolwiek z największych korporacji w kraju. Na przykład w zeszłym roku najbardziej dochodową firmą był ExxonMobil (NYSE: XOM), który odnotował dochód w wysokości 44,9 miliarda dolarów.

  Pieniądze napływają częściowo dlatego, że Departament Edukacji zintensyfikował wysiłki w celu ściągnięcia zaległych pożyczek, ale głównie dlatego, że rząd USA może pożyczać pieniądze znacznie taniej niż studenci, którym udziela pożyczek.

  Rządowe pożyczki studenckie są teraz oprocentowane na poziomie 3,4%, co okazało się bardzo lukratywne.

  Ale jeśli Kongres nie podejmie wkrótce działań, oprocentowanie rządowych pożyczek studenckich podwoi się do 6,8% od 1 lipca (tymczasowa stopa 3,4% miała wygasnąć w lipcu zeszłego roku, ale w zeszłym roku Kongres przedłużył ją o rok).

  Tymczasem 10-letnie Treasuries idą za około 2%, a 30-letnie za około 3%.

  Ta pogłębiająca się różnica stóp może jeszcze bardziej zwiększyć zyski rządu, ale może się wydawać, że wykorzysta borykającą się i wrażliwą część populacji.

  „Wraz z zanikiem przepychu ukończenia studiów wielu absolwentów college’ów staje się w pełni świadomych swojej sytuacji finansowej: zadłużonej – powiedział w oświadczeniu Ernie Almonte, przewodniczący National CPA Financial Literacy Commission w American Institute of CPAs. „Zaczynają od kotwicy, która spowalnia ich postęp w kierunku przyszłych celów. W obliczu coraz większej liczby ludzi jest to trudna rzeczywistość.

  Straszna rzeczywistość bańki kredytu studenckiego na 5 wykresach

  Autor: kdowdle, Money Morning – 5 marca 2013 r

  Eksplozja bańki kredytów studenckich może doprowadzić do kolejnego kryzysu finansowego w Stanach Zjednoczonych, mówi nowy raport federalny, który podkreśla rosnący problem na tych niepokojących nowych wykresach.

  W 2012 roku kredyty studenckie zamknęły około 1 biliona dolarów – więcej niż całkowita kwota zadłużenia z tytułu kart kredytowych w kraju, jak podaje raport Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku.

  Większość pożyczek studenckich jest zabezpieczona przez rząd federalny, co oznacza, że ​​większość ryzyka związanego z pożyczkami studenckimi ponosi społeczeństwo.

  A te pożyczki z dnia na dzień wydają się bardziej ryzykowne.

  Bańka pożyczki studenckiej to kolejny subprime

  Martin Hutchinson, Global Investing Specialist, Money Morning – 5 kwietnia 2012 r

  Nie patrz teraz, ale tam jest kolejna gigantyczna bańka. Jest tak duży, że rywalizuje z subprime.

  Mówię o bańce kredytu studenckiego.

  Niedawno niespłacona kwota pożyczek studenckich przekroczyła 1 bilion dolarów. Bardziej kłopotliwe jest to, że średnia indywidualna kwota zadłużenia nowych absolwentów uczelni przekracza 25 000 dolarów.

  Ponieważ koszty studiów rosną szybciej niż inflacja, szybko staje się to kolejną dziurą podobną do lejów hipotecznych subprime.

  Podobnie jak w przypadku kredytów subprime, problem polega na tym, że ludzie o skromnych dochodach są wciągani przez wysokociśnieniowych sprzedawców do zaciągania zbyt dużego zadłużenia.

  Różnica polega na tym, że ponieważ pożyczki studenckie są gwarantowane przez rząd i nie mogą zostać zwolnione w przypadku upadłości, obciążenia zostaną zapłacone przez nieszczęśliwych byłych studentów i podatnika amerykańskiego.

  Standardowe uzasadnienie rosnących kosztów szkolnictwa wyższego jest proste.

  Stany Zjednoczone muszą utrzymać przewagę edukacyjną, aby poziom płac pozostawał powyżej poziomu ich konkurentów.

  Mówię głównie o rynkach wschodzących, którym ogromnie pomogła nowoczesna komunikacja, dzięki czemu globalne zaopatrzenie jest o wiele łatwiejsze niż było.