30 największych amerykańskich firm finansowych w 2020 roku

17 lutego 2021

Sektor finansowy jest filarem amerykańskiej gospodarki i codziennych operacji biznesowych. Banki, firmy ubezpieczeniowe i firmy świadczące usługi finansowe prowadzą kluczowe działania finansowe, rozwiązania w zakresie płatności lub oszczędzania, dostępność kredytów lub kapitału, ograniczanie ryzyka i dokładność informacji finansowych.

Czołowe amerykańskie firmy finansowe są zaangażowane w szeroki wachlarz operacji wraz z przepływami pieniędzy i kapitału w cyklu gospodarczym. Zapewniając produkty i usługi finansowe o wysokiej wartości dodanej, które przynoszą duże zwroty z inwestycji, nie jest zaskoczeniem, że firmy finansowe również zmagają się z bardzo ostrą konkurencją zarówno ze strony amerykańskich, jak i zagranicznych podmiotów sektora finansowego.

Walka o udział w rynku między różnymi typami banków, firm ubezpieczeniowych, firm świadczących usługi finansowe i szerszych aktorów finansowych tworzy dynamiczne środowisko, w którym firmy specjalizują się, dywersyfikują i przejmują innych w poszukiwaniu wyższych zysków, niższych kosztów, lepszego zabezpieczenia ryzyka i bezpieczniejszych inwestycje.

Jednak pomimo tego, że tradycyjnie konkurencja pochodzi od firm z różnych branż finansowych, jednym z najważniejszych zagrożeń, przed którymi stoi obecnie sektor, jest zakłócenie działalności tradycyjnej działalności przez przyszłe startupy, słynne firmy FinTech i InsurTech. A niektóre z nich, wśród największych amerykańskich startupów, już wyrosły na „jednorożce, startupy o wartości powyżej 1 miliarda dolarów, które stanowią poważne zagrożenie dla tradycyjnych aktorów.

Na razie najbardziej znaczące firmy finansowe nadal odgrywają kluczową rolę w gospodarce Stanów Zjednoczonych i pomimo tych nowych wyzwań większość z nich pozostanie w tej pozycji w dającej się przewidzieć przyszłości. Dzięki potędze finansowej Stanów Zjednoczonych, amerykańskie firmy finansowe będą nadal walczyć na rynku krajowym i wykorzystywać korzyści skali wynikające z wielkości rynku amerykańskiego, aby rozszerzyć swoją obecność w pozostałych częściach świata.

Lista 30 największych amerykańskich firm finansowych według kapitalizacji rynkowej

Aby lepiej spojrzeć na podmioty sektora finansowego w USA, poniżej wymieniono szczegółowe informacje o trzydziestu największych firmach, które tworzą amerykańskie finanse, objętych indeksem S&P 500. Każda firma jest szczegółowo opisana z prezentacją jej podgrupy, działalności, kapitalizacji rynkowej, bezpośrednim linkiem do jej strony internetowej, logo i symbolem giełdowym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat innych czołowych amerykańskich i finansowych firm, sprawdź nasze inne posty:

Wymienione poniżej spółki finansowe są uszeregowane według kapitalizacji rynkowej w dolarach amerykańskich na dzień zamknięcia w piątek 7 lutego 2020 r. Są zdefiniowane jako należące do określonych podsektorów bankowych, ubezpieczeniowych lub usług finansowych.

Pełną listę 500 najlepszych firm amerykańskich, które tworzą indeks S&P 500 i wiele więcej informacji na temat każdej z firm, można znaleźć w naszym arkuszu kalkulacyjnym Excel 500 najlepszych firm amerykańskich.

Pamiętaj, że jeśli szukasz informacji na temat tych firm, aby zainwestować w ich akcje, upewnij się, że wiesz, co robisz, ponieważ Twoja inwestycja będzie narażona na znaczące ryzyko wraz ze zmianami cen akcji. Aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu na giełdzie i zarządzaniu swoim portfelem, przeczytaj nasz wpis dotyczący najlepszych kursów online na temat inwestowania i handlu akcjami.

Skróty do każdej firmy finansowej

Aby ułatwić Ci przeglądanie tej długiej listy, poniżej znajdują się szybkie łącza, które prowadzą bezpośrednio do szczegółów dowolnej z 30 największych amerykańskich firm finansowych. Po liście sprawdź także podsumowanie 10 najlepszych amerykańskich firm finansowych!

 1. T. Rowe Price
 2. Podróżnicy
 3. Ostrożność finansowa
 4. Aflac
 5. Allstate Corp
 6. Bank of New York Mellon
 7. Capital One
 8. American International Group
 9. MetLife
 10. Progresywny
 11. Moody’s
 12. Wymiana międzykontynentalna
 13. Aon
 14. Marsh & McLennan
 15. Charles Schwab
 1. PNC Financial Services
 2. S&P Global
 3. Chubb
 4. Truist Financial
 5. Grupa CME
 6. Goldman Sachs
 7. US Bancorp
 8. Czarna Skała
 9. Morgan Stanley
 10. American Express
 11. Citigroup
 12. Wells Fargo
 13. Bank Ameryki
 14. JPMorgan Chase
 15. Berkshire Hathaway

30. T. Rowe Price

Podbranża: zarządzanie aktywami i banki powiernicze

T. Rowe Price Group, Inc. to globalna firma zarządzająca aktywami. Świadczy szereg usług finansowych dla osób fizycznych, instytucji i pośredników finansowych, w tym fundusze, usługi doradcze, zarządzanie kontem oraz plany i usługi emerytalne. Założona w 1937 r. Z siedzibą w Baltimore w stanie Maryland, T. Rowe Price działa w 16 krajach z klientami w ponad 45 krajach.

Strona internetowa: troweprice.com – Kapitalizacja rynkowa: 32,304 mld USD – Symbol giełdowy: TROW

29. Podróżnicy

Podbranża: ubezpieczenia majątkowe i wypadkowe

Travellers Companies, Inc., lepiej znana jako Travellers, to firma ubezpieczeniowa z siedzibą w Nowym Jorku, zajmująca się w szczególności ubezpieczeniami od wypadków majątkowych. Jeden z największych ubezpieczycieli w USA, Travellers działa w zakresie ubezpieczeń osobistych, ubezpieczeń biznesowych i obligacji. Rozszerzył się w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Singapurze, Chinach, Kanadzie i Brazylii.

Strona internetowa: travellers.com – Kapitalizacja rynkowa: 34,751 mld $ – Symbol giełdowy: TRV

28. Ostrożności finansowej

Podbranża: ubezpieczenia na życie i zdrowie

Prudential Financial, Inc. zajmuje się ubezpieczeniami, zarządzaniem inwestycjami oraz innymi produktami i usługami finansowymi dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych za pośrednictwem swoich spółek zależnych. W szczególności świadczy usługi w zakresie ubezpieczeń na życie, rent, funduszy inwestycyjnych, inwestycji emerytalnych i emerytalnych, administracji i zarządzania aktywami, usług maklerskich. Prudential działa w Stanach Zjednoczonych, Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej

Strona internetowa: prudential.com – Kapitalizacja rynkowa: 37,754 mld USD – Symbol giełdowy: PRU

27. Aflac

Podbranża: ubezpieczenia na życie i zdrowie

Aflac Inc. to firma ubezpieczeniowa zajmująca się w szczególności ubezpieczeniami uzupełniającymi. Założona w 1955 roku i z siedzibą w Columbus w stanie Georgia, Aflac zapewnia ubezpieczenie i ubezpieczenie od wypłat na wypadek wypadków lub chorób. Aflac współpracuje z licencjonowanymi przedstawicielami handlowymi w Stanach Zjednoczonych i agencjami sprzedaży w Japonii.

Strona internetowa: aflac.com – Kapitalizacja rynkowa: 38,469 mld USD – Symbol giełdowy: AFL

26. Allstate Corp

Podbranża: ubezpieczenia majątkowe i wypadkowe

Allstate Corporation to firma ubezpieczeniowa z siedzibą w Northfield Township w stanie Illinois. Od 1931 roku Allstate Corporation stała się największym w Stanach Zjednoczonych ubezpieczeniem od wypadków majątkowych notowanym na giełdzie, oferującym indywidualne ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe wraz z ubezpieczeniami biznesowymi i handlowymi, a także szereg powiązanych produktów ubezpieczeniowych. Allstate obsługuje 19 firm w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Indiach.

Strona internetowa: allstate.com – Kapitalizacja rynkowa: 39,667 mld USD – Symbol giełdowy: ALL

25. Bank of New York Mellon

Podbranża: zarządzanie aktywami i banki powiernicze

Od 1784 roku Bank of New York Mellon Corporation, działający jako BNY Mellon, jest międzynarodowym holdingiem bankowym i finansowym z siedzibą w Nowym Jorku. BNY Mellon, największy na świecie bank depozytariusz i firma obsługująca aktywa, zajmuje się głównie bankowością korporacyjną i inwestycyjną, globalnym zarządzaniem majątkiem, analizami finansowymi i private equity.

Strona internetowa: bnymellon.com – Kapitalizacja rynkowa: 42,557 mld USD – Symbol giełdowy: BK

24. Capital One

Podbranża: Consumer Finance

Capital One Financial Corporation to spółka zajmująca się usługami finansowymi i bankowością z siedzibą w McLean w stanie Wirginia. Posiadając ponad 700 oddziałów i 2000 bankomatów, bank konsumencki i komercyjny Capital One jest szczególnie obecny w północno-wschodnich i południowych Stanach Zjednoczonych, a także działa w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W szczególności zaangażowany w wydawanie kart kredytowych, Capital One jest również kluczowym dostawcą kredytów samochodowych i kont oszczędnościowych.

Strona internetowa: capitalone.com – Kapitalizacja rynkowa: 46,482 mld $ – Symbol giełdowy: COF

23. American International Group

Podbranża: ubezpieczenia majątkowe i wypadkowe

American International Group, Inc., bardziej znana jako AIG, to międzynarodowa korporacja finansowo-ubezpieczeniowa z siedzibą w Nowym Jorku. Zajmuje się ubezpieczeniami ogólnymi, ubezpieczeniami na życie i emeryturami oraz samodzielną spółką zależną z technologią. Działa w ponad 80 krajach i jurysdykcjach.

Strona internetowa: aig.com – Kapitalizacja rynkowa: 46,508 mld USD – Symbol giełdowy: AIG

22. MetLife

Podbranża: ubezpieczenia na życie i zdrowie

MetLife, Inc. jest jednym z największych światowych dostawców ubezpieczeń, rent i programów świadczeń pracowniczych poprzez swoją spółkę zależną Metropolitan Life Insurance Company. Założona w 1968 r. Firma MetLife prowadzi działalność w zakresie ubezpieczeń mieszkaniowych, samochodowych i na życie, komercyjnych kredytów hipotecznych i papierów wartościowych zabezpieczonych komercyjnymi hipotekami oraz długu państwowego. Prowadzi działalność w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, regionie Azji i Pacyfiku, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Strona internetowa: metlife.com – Kapitalizacja rynkowa: 47,211 mld USD – Symbol giełdowy: MET

21. Progresywne

Podbranża: ubezpieczenia majątkowe i wypadkowe

Progressive Corporation, prościej znany jako Progressive, to firma ubezpieczeniowa, zajmująca się szczególnie ubezpieczeniami samochodów w Ameryce. Założona w 1937 roku z siedzibą w Mayfield Village w stanie Ohio firma Progressive oferuje ubezpieczenia motocykli, łodzi, kamperów i pojazdów użytkowych, a także ubezpieczenia domu. Rozszerzyła swoją ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych w Australii.

Strona internetowa: progressive.com – Kapitalizacja rynkowa: 48,676 mld USD – Symbol giełdowy: PGR

20. Moody’s

Podbranża: giełdy finansowe i dane

Moody’s Corporation, często nazywana po prostu Moody’s, to holding usług biznesowych i finansowych. Założona w 1909 roku, ewoluowała, aby podzielić się na dział inwestycyjny ESG.

Strona internetowa: BlackRock.com – Kapitalizacja rynkowa: 86,327 mld USD – Symbol giełdowy: BLK

7. Morgan Stanley

Podbranża: bankowość inwestycyjna i pośrednictwo

Morgan Stanley to bank inwestycyjny i firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Nowym Jorku. Założona w 1935 roku firma Morgan Stanley stała się międzynarodową firmą z biurami w ponad 42 krajach i zatrudniającą ponad 60 000 pracowników. Z klientami obejmującymi korporacje, rządy, instytucje i osoby fizyczne, Morgan Stanley działa w trzech głównych liniach biznesowych: instytucjonalne papiery wartościowe, zarządzanie majątkiem i zarządzanie inwestycjami.

Strona internetowa: morganstanley.com – Kapitalizacja rynkowa: 87,718 mld USD – Symbol giełdowy: MS

6. American Express

Podbranża: Consumer Finance

Firma American Express, znana również jako Amex, została założona w 1850 roku. Początkowo zajmując się spedycją, American Express zaangażował się później w usługi turystyczne i stał się liderem w dziedzinie kart i technologii płatności, zanim rozszerzył się na innowacyjne produkty i usługi cyfrowe.

Strona internetowa: americanexpress.com – kapitalizacja rynkowa: 106,774 mld USD – symbol giełdowy: AXP

5. Citigroup

Podbranża: zdywersyfikowane banki

Citigroup Inc., znany również jako Citi, to międzynarodowy bank inwestycyjny i firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Nowym Jorku. Od 1812 roku Citigroup prowadzi działalność poprzez liczne spółki zależne w ponad 160 krajach, zatrudniające ponad 210 000 pracowników. Działa na rynkach globalnych w zakresie pozyskiwania kapitału, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, rynków i usług związanych z papierami wartościowymi, bankowości prywatnej oraz rozwiązań skarbowych i handlowych, a także bankowości detalicznej za pośrednictwem Citibank, kart markowych, usług detalicznych, bankowości komercyjnej i kredytów hipotecznych.

Strona internetowa: citigroup.com – Kapitalizacja rynkowa: 166,359 mld USD – Symbol giełdowy: C.

4. Wells Fargo

Podbranża: zdywersyfikowane banki

Od 1852 roku Wells Fargo & Company to międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w San Francisco w Kalifornii, zarejestrowana w Delaware i obecna w ponad 35 krajach. Firma zajmuje się trzema głównymi obszarami działalności: bankowość społeczna, bankowość hurtowa oraz majątek, pośrednictwo i emerytury. Główna spółka zależna Wells Fargo, Wells Fargo Bank, posiada ponad 8 000 oddziałów i 13 000 bankomatów.

Strona internetowa: wellsfargo.com – Kapitalizacja rynkowa: 197,791 mld USD – Symbol giełdowy: WFC

3. Bank of America

Podbranża: zdywersyfikowane banki

Bank of America Corporation, w skrócie BofA, to międzynarodowy bank inwestycyjny i firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Charlotte w Północnej Karolinie, zatrudniająca ponad 200 000 pracowników. Od 1784 roku Bank of America stał się amerykańskim liderem w bankowości konsumenckiej z ponad 4600 oddziałami i 15 900 bankomatami. Bank of America prowadzi również działalność w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, zarządzania majątkiem i zarządzania inwestycjami.

Strona internetowa: bankofamerica.com – Kapitalizacja rynkowa: 305,819 miliardów dolarów – Symbol giełdowy: BAC

2. JPMorgan Chase

Podbranża: zdywersyfikowane banki

JPMorgan Chase & Co. to międzynarodowy bank inwestycyjny i firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Nowym Jorku. Z początkami sięgającymi 1799 r., JPMorgan Chase stał się jednym z największych na świecie uniwersalnych banków działających na całym świecie. Zajmuje się bankowością detaliczną i komercyjną, a także bankowością inwestycyjną, zarządzaniem aktywami, bankowością prywatną, zarządzaniem majątkiem prywatnym i usługami skarbowymi.

Strona internetowa: jpmorganchase.com – Kapitalizacja rynkowa: 423,032 mld USD – Symbol giełdowy: JPM

1. Berkshire Hathaway

Podbranża: gospodarstwa wielosektorowe

Berkshire Hathaway Inc. to międzynarodowy holding będący konglomeratem. Jest w całości właścicielem GEICO, Duracell, Dairy Queen, BNSF, Lubrizol, Fruit of the Loom, Helzberg Diamonds, Long & Foster, FlightSafety International, Pampered Chef i NetJets, a także posiada znaczące udziały w Pilot Flying J, Kraft Heinz Company, American Express, Wells Fargo, The Coca-Cola Company, Bank of America, Apple, United Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines i American Airlines. Berkshire Hathaway przejął również kilka mniejszych firm z różnych branż, w tym słodycze, handel detaliczny, kolejnictwo, wyposażenie domu, encyklopedie, producentów odkurzaczy, sprzedaż biżuterii, wydawanie gazet, produkcję i dystrybucję mundurów oraz kilka regionalnych media gazowe.

Strona internetowa: berkshirehathaway.com – Kapitalizacja rynkowa: 555,721 mld USD – Symbol giełdowy: BRK.B

Podsumowanie: 10 najlepszych amerykańskich firm finansowych w 2020 r

Aby dać ci szybki przegląd największych amerykańskich firm finansowych w 2020 r., Oto syntetyzujący obraz przegrupowujący informacje z pierwszej dziesiątki. Zauważ, że możesz użyć tego obrazu do osadzenia go na swojej stronie internetowej i innych cyfrowych zasobach, używając poniższego kodu osadzania. .

Kod do umieszczenia na stronie:

Oto 30 największych amerykańskich firm finansowych. Czy uważasz, że są one warte swojej kapitalizacji rynkowej? Czy zapewniają wartościową i wygodną usługę? Czy mają zbyt dużą władzę ekonomiczną… a może też polityczną?